Rodák z Jakartovic má k fotbalu blízko, věnuje se mu celý život. Není žádným tajemstvím, že je velkým fanouškem Slezského FC Opava, udržuje blízký vztah s opavskými hráči.

„Dozvěděl jsem se, že je k dispozici jedna akcie od pana Josefa Hájka, který ji zdědil po svém otci, jenž byl velkým fanouškem a sponzorem Opavy. Vím, že zájem byl i ze strany města Opavy, ale ten nakonec ochladl. Jednání se synem pana Hájka bylo korektní a rychlé. Dali jsme si kávu a po půlhodině si plácli,“ prozradil Miroslav Ozaniak.

Cenu, za kterou akcii koupil, prozradit nechtěl. Sám si dobře uvědomuje, že s jednou akcií sílu nemá.

„Opavu mám rád. Vím, že s jednou akcií toho moc nesvedu, ale chci Opavě pomoci,“ podotkl bývalý fotbalový arbitr, který nedávno oslavil sedmdesáté narozeniny.

„Akcii jsem koupil v den čtyřiačtyřicetiletého výročí svatby. Je to pro mě i pro manželku malý dárek. Zůstane už napořád v naši rodině,“ pousmál se Ozaniak, jenž v současné době vykonává funkci předsedy komise rozhodčích Moravskoslezského kraje.

Většinovým vlastníkem SFC je město. Jednu akcií vlastní také rodina Kavanů z Jakartovic, která je v blízké rodinné přízni právě s Miroslavem Ozaniakem. Nový akcionář by rád získal místo v představenstvu.

„Budu mít o to zájem, věřím, že mi bude vyhověno,“ dodal bývalý sudí. Z příchodu nového akcionáře ale nebudou mít radost někteří členové dozorčí rady SFC Opava, bývalí sudí Andreas Drastík s Petrem Kašným, kteří se netají svou nevraživostí vůči němu.