Na první gól se čekalo pouhých čtrnáct minut. Fendrich byl připraven zkrotit lehký centr Sadílka, jenomže na poslední chvíli vložil do dráhy míče hlavu Žídek, balon se odrazil od břevna k Hoffmannovi, který ho uklidil do sítě. „Zakřičel jsem si, že mám ale Honza Žídek si věřil, že situaci uhraje, bohužel se tak nestalo. Inkasovali jsme naprosto zbytečnou branku, která domácí nakopla,“ kroutil hlavou devětadvacetiletý gólman, který si v sobotu připsal padesátý start v lize.

Radoslav Kováč, trenér Opavy
Dostáváme neskutečné góly, zabíjíme se sami, smutnil Kováč

Slovácko během chvilky přidalo další dvě branky a bylo vymalováno. „Je to o poctivé defenzivě. Nás zabíjejí vlastní chyby. Porážíme se sami, protože těch chyb je strašně moc,“ podotkl Vilém Fendrich.

Opava ještě v poločase snížila Holíkem na 3:1. „Slovácko bylo hodně nahoře, náš gól jeho hráče přibrzdil. Myslel jsem si, že přidáme ještě jeden a zápas zdramatizujeme, bohužel se tak nestalo,“ poznamenala opavská jednička.

Slezskému FC hoří defenziva. „Máme zraněné zkušené hráče. Šanci dostávají mladí, je vidět, že liga je pro ně velkým skokem,“ konstatoval Fendrich. „Hrajeme nyní dvakrát doma, musíme z toho vytěžit, co nejvíce,“ uzavřel brankář Opavy.