Celek z Uherského Hradiště vyhrál 4:0. Domácí dali tři branky ze standardních situací. Výkon hostů byl z kategorie hrozných, což nezůstalo bez odezvy u sportovního manažera Aloise Grussmanna, který po zápase udělal v kabině pořádné dusno.

Opava zažila šok už v deváté minutě. Po autovém vhazování poslal před šestnáctku centrovaný míč Reinberk, ten se od Šašinkovy teče dostal k Šimkovi, jehož střela skončila za zády zkoprnělého Fendricha.

Ostravský recidivista řádil na několika místech v Opavě

Hosté se pomalu z rychlého direktu oklepávali. Ve 25. minutě se ke střele dostal Schaffartzik, pozorný Tmal ale neměl s tímto pokusem větší problémy. Na druhé straně střílel nad bránu Navrátil. Ve 36. minutě chtěl ve vápně střílet Zajíc, balon mu doslova z nohy vzal Schaffartzik.

V poslední minutě první půle mohli hosté vyrovnat. Zavadil našel z trestného kopu, který byl nařízen za faul na Jursu, přesně hlavu Žídka. Bohužel trefil pouze tyč. Celkově to bylo ale ze strany hostů hodně špatné.

Do druhé poločasu nastoupil místo Jursy Zapalač, ovšem první velkou šanci měli domácí. Šašinku naštěstí vychytal Fendrich. V 50. minutě Sus namazal Navrátilovi, který si balon navedl na střed, vypálil, ovšem trefil jen hlavu Svozila.

Veletrh povolání v opavské víceúčelové hale.
Víceúčelová hala v Opavě hostila Veletrh povolání 2019

O chvíli později zahrál Sadílek rohový kop, balon se po odrazech dostal k Šašinkovi, který ho dotlačil do branky. V 65. minutě už celek z Uherského Hradiště vedl 3:0. Po standardce se trefil Kalabiška. Opavští byli tragičtí a nakonec inkasovali čtvrtý gól.

Slovácko – SFC Opava 4:0 (1:0)

Branky: 10. Šimko, 53. O. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc. Rozhodčí: Marek – Vlček, Poživil. ŽK: Krejčí – Schaffartzik. Diváci: 4 076

Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, J. Krejčí, Šimko – Petržela (63. Kalabiška), Sadílek, Havlík, Navrátil (86. Juroška) – O. Šašinka (82. Hellebrand) – Zajíc. Trenér: Martin Svědík

Opava: Fendrich – Sus, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik (73. Souček) – Šulc, Jursa (46. Zapalač), Zavadil, Mondek – Juřena (68. Dedič). Trenér: Josef Dvorník.