V první půli načal gólovou hlavičkou domácí Slovácko a Slezané nakonec zvítězili 2:0. Nováček FORTUNA:LIGY si připsal druhé vítězství v řadě.

Dostává se Opava do pohody?
Poslední dva zápasy nám vyšly, a to jsme je vlastně oba odehráli venku. Zatím maximální spokojenost.

Vnímáte, že vaše branka byla pro vývoj zápasu hodně důležitá?
Ano, byla. Musím říci, že Slovácko mělo více šancí než my. Naštěstí je neproměnilo.

Předcházela úvodní brance secvičená akce?
Víme, kdo jak má blokovat. Měl jsem jít úplně dopředu, Petr (Zapalač) mě krásně trefil, díky za to, branka byla hodně o něm.

Pod novým trenérem Ivanem Kopeckým jste udělali šest bodů ze tří utkání, navíc v Plzni vás zlomila až penalta. Co se změnilo, že se Opava zvedla?

Změnil se přístup. Už tolik neblázníme dopředu, nehrajeme si na fotbalisty, upustili jsme od hurá fotbalu. Liga je o něčem jiném než ta druhá. Nešlo o to, abychom na hřišti hezky vypadali, musíme sbírat body, to je základ. Zápas v Plzni jsme prohráli až brankou z penalty. Jsme spokojeni, jak nám to nyní funguje.

Odchod trenéra Skuhravého byl nečekaný, jak ho vnímáte optikou tří odehraných zápasů?
Už nějaká doba od toho uplynula. Jsme maximálně soustředění pomoci novému trenérovi. Šéfuje nám Ivan Kopecký, Roman Skuhravý je minulost.

Byli jste na Slovácku z těch posledních tří utkání nejvíce pod tlakem?
Určitě, vždyť Slovácko mělo proti nám více šancí než třeba Plzeň. Můžeme si za to ale sami. Dostali se do čtyř gólovek a všechny pramenily z našich chyb. Ty byly i naivní. Propříště se jich musíme vyvarovat, mohlo by nás to mrzet!

Asi nejvíce horko bylo Opavě po „námazu“ Jaroslava Svozila na Havlíka…
Souhlasím. Svozka vyhrál krásně souboj, chtěl to konstruktivně rozehrát, ale neviděl hráče za sebou. Stávat by se to nemělo. Takových momentů bylo v naší hře více.

Pomalu se blíží opavský návrat do Městských sadů. Premiéru si odbudete v poháru s Jihlavou. Už máte ten zápas v hlavě?
Chtěli jsme hrát doma už proti Bohemce, ale o týden se to posunulo. Každopádně je to blízko. Naštěstí jsme začali bodovat i mimo Opavu, a to je dobře. Je to i díky našim skvělým fanouškům, kteří při nás stojí.