„Chtěl jsem dát gól a to se mi povedlo,“ usmíval se po utkání Rataj. „Škoda jen výsledku, měli jsme vyhrát, ale potkala nás i smůla,“ narážel na neproměněnou penaltu. O tom, že se objeví v sestavě věkem ještě dorostenec se dozvěděl v týdnu. „Trenér mi něco už naznačoval, ale jakmile se v kabině objevili hráči pozitivní na Covid, bylo jasné, že budu hrát,“ popisoval.

S mužským fotbalem měl doposud Tomáš Rataj, který v žákovském věku zkoušel i basketbal, minimální zkušenost. „Bylo to pro mě těžké hlavně fyzicky. První liga je úplně jinde, je to o větším tempu. Občas jsem byl úplně zafoukaný,“ svěřil se Rataj. „Trenér mi říkal, že mám nabíhat za obranu,“ řekl ke svým povinnostem.

Opava se doposud střelecky trápila, proti Středočechům dala dvě branky. „Snad nám to tam začne padat a budeme góly střílet pravidelně,“ poznamenal odchovanec Slezského FC Opava.

A jak viděl svou premiérovou branku v lize? „Moc si toho nepamatuji, byl jsem v emocích a zafoukaný. Ale viděl jsem, že mi dává Bojan Dordič balon za obranu, dostal jsem ho a vystřelil. Trenér mě k tomu před utkáním naváděl. Jsem rád, že to vyšlo,“ zakončil.