„Společně s Tomášem Jursou jsme byli v Teplicích nechtění. Ráno před utkáním jsem mu říkal, že dám gól. Vždy se mi proti bývalým klubům daří,“ rozdával Tomáš Smola úsměvy na všechny strany. Jeho tým Severočechy v 9. kole FORTUNA:LIGY porazil 2:0.

Byl jste hodně vidět, vaše velká chvíle přišla v prvním poločase. Jak jste viděl svůj gól?
Odskočil jsem si a trefil to do protipohybu brankáře. Mohl jsem dát do střely větší razanci, ale gólman to měl těžké, díky Bohu za to.

Tomáš Smola - Ilustrační foto.Po gólu jste předvedl netypickou oslavu…
Se Simem (Dominikem Simerským pozn. red.) vždycky vymýšlíme nějaké blbosti. Od rána jsem tvrdil, že dám gól a vyhrajeme. Udělal jsem Griezmanna. Někdy na to zapomenu, teď jsem to oprášil. Příště je řada na Simovi.

Vypadá to, že jste si konečně vybojoval místo v sestavě.
Vždycky jsem chtěl bojovat za Opavu. Je to ale o důvěře trenéra, tu jsem u pana Skuhravého neměl. Nyní ji cítím a to je pro mě důležité. Člověk si musí na šanci počkat.

Teplicím jste toho příliš mnoho nedovolili.
Hráli jsme to, co jsme si řekli. Bylo to o trpělivosti. Pomohl nám první gól, uklidnili jsme se a utkání zaslouženě dotáhli do vítězného konce.

Zdá se, že vaše hra je oproti minulosti účelnější.
Není to takový hurá fotbal. I za pana Skuhravého jsme si v kabině říkali, že bychom měli hrát víc zezadu, ale on měl svou hlavu. Myslím, že tohle je lepší.

Cítíte nyní jako ofenzivní hráč větší volnost?
Vzadu hrajeme bezpečněji. Vepředu pak máme více volnost. Od trenéra máme svolení hledat si prostory kdekoliv a řešit útočnou fázi podle sebe.