Tomáši, rehabilitace za vyloučení proti Slavii vám vyšla na jedničku. Gól a nahrávka je toho jasným důkazem.

Bylo co odčiňovat. Věřil jsem si, že když dostanu šanci, tak klukům pomohu a splatím jim to, o co jsem je obral proti Slavii.

Dal už jste někdy rychlejší gól než nyní proti Mladé Boleslavi ve čtvrté minutě?

(zaloví v paměti) Bylo to ještě za dorost proti Hradci Králové, kdy jsem se trefil hned po minutě hry. Ale to už je hodně dávno.

Rychlá branka určila ráz zápasu…

Každému týmu to vždy pomůže, nám obzvlášť. Měli jsme herně navrch. V první půli jsme byli suverénně lepší, měli jsme spoustu šancí. Bohužel to bylo jen 1:0. Druhou jsme začali pasivně, pak dal Nemanja krásný gól, jenže jsme si nechali utkání zbytečně zdramatizovat. Na druhé straně poté vítězství o to více chutná.

Byla to v sobotu jiná Boleslav než v srpnu, když jste na jejím hřišti prohráli 1:6?

Je to pořád stejná Boleslav. U nich jsme hráli hodně naivně. Teď jsme si to pohlídali.

Trenér Skuhravý vám nevěřil, pod koučem Kopeckým pravidelně hrajete, dal jste pět branek. Dá se říci, že prožíváte podzim snů?

Jelikož jsem začal nastupovat až od sedmého kola, tak jsem relativně spokojený. Nevím, zda to byl podzim snů, ale já doufám, že s Opavou prožiju ještě hezčí chvilky.

Na tabulku se vám musí dívat hodně pěkně…

Ano, je to tak. Věděli jsme, že když vyhrajeme, půjdeme nahoru. Myslím, že na to, jak jsme vypadali na startu, tedy po nějakém pátém šestém kole, je to teď krásné. Jsme hodně vepředu. Před utkáním jsme si ukazovali tabulku za posledních deset zápasů a byli jsme na pátém místě. Smekám před spoluhráči za takový výsledek. Jedinou hvězdou je Pavel Zavadil, jinak jsme tu všichni kluci z druhé ligy, které nikdo v nejvyšší soutěži nechtěl.