Hostující kouč Radoslav Kováč by se rád rehabilitoval za debakl se Slavii a rád by dostal taky nějaký ten bodík ke svým pátečním jednačtyřicátým narozeninám.

„Body potřebujeme. Byly by pro mě krásným dárkem,“ pousmál se opavský trenér Radoslav Kováč, který začátkem týdne dával tým dohromady po slavistickém debaklu. „Je třeba se dívat dopředu. Zápas se Slavii už zpátky nevrátíme,“ poznamenal opavský stratég.

Práce na vodovodu. Ilustrační foto.
Opavsko čeká modernizace vodovodní sítě

„Spíše než na soupeře, se musíme soustředit hlavně sami na sebe. Je třeba, abychom udrželi koncentraci po celých devadesát minut. Musíme si dbát také na dobrou organizaci hry. Bez těchto aspektů můžeme uspět jen těžko,“ podotkl Kováč a dodal: „Koukáme dopředu, musíme bojovat.“

Slovácko je týmem s řadou zkušených hráčů. „Mají velmi dobře organizované mužstvo. Navíc k tomu široký kádr, takže mají kam sáhnout. Velké nebezpečí číhá také ze standardních situací,“ charakterizoval v kostce Kováč sobotního soupeře.

Co se týká opavské sestavy, tak v ní se dají očekávat změny. „O změnách v základu uvažujeme, ale rozhodneme se až v den zápasu. Každopádně někteří hráči mají drobné zdravotní potíže, což při skládání sestavy budeme muset zohlednit,“ uzavřel Radoslav Kováč. Sobotní duel má výkop v 16 hodin.

Jakub Šiřina, rozehrávač BK Opava, kapitán BK Opava. Foto: Deník/Petr  Widenka
Úspěch opavského basketbalu. Novým kapitánem reprezentace je Jakub Šiřina