Domácí pohár je nejspíše jedinou možností, jak by si mohl tým trenéra Zdeňka Ščasného sáhnout po sezoně na trofej.

Opava, nováček FORTUNA:LIGY, naopak nemá co ztratit, a to může být její výhodou.

„Sparta určitě přijede v plné palbě, bude hrát naplno,“ konstatoval trenér Opavy Ivan Kopecký.

„I když se Spartě tolik nedaří, pořád patří k top klubům v Česku. Pro nás je tento zápas velkou výzvou, navíc hrajeme před našimi fanoušky,“ podotkl osmačtyřicetiletý kouč SFC.

Sparťanská hra letos stojí a padá s výkony Kangy, Stancia a Tetteha. Pravě prvně jmenovaný vstřelil vítězný gól na Letné, kde domácí v rámci ligy vyhráli 2:0.

„Jsou to velké individuality, o jejich kvalitách víme. Pro Spartu klíčoví hráči. Na toto téma se budeme bavit na předzápasovém tréninku,“ prozradil Ivan Kopecký.

Pro Opavu je zápas, ať už se Spartou, Slavii, nebo s Plzní svátkem.

„Připravujeme se na každé utkání stejně. Motivovat speciálně hráče není potřeba. Ligu si vykopali, vědí o čem je,“ poznamenal šéf opavské lavičky.

Slezané jdou do zápasu v kompletním složení, tedy až na Davida Puškáče, který si dokonce kalendářního roku nekopne. „Máme k dispozici kompletní kádr, o sestavě ale úplně jasno nemám,“ přiznal Ivan Kopecký.

Opavští naposledy prohráli ligový duel ve Zlíně 2:0. „Tohle utkání nám nevyšlo. Nepřenesli jsme do hry věci, o kterých se bavíme. Věřím, že proti Spartě podáme daleko lepší výkon,“ zakončil trenér Slezského FC Opava.

Sparta naposledy uhrála pouze bezbrankovou remízu s Jabloncem. „Nějaká změna v sestavě bude, ale myslím si, že pojedeme dost silní na to, abychom utkání zvládli, a chceme ho zvládnout, protože hrajeme o trofej. Musíme udělat všechno pro to, abychom postoupili dál. V Opavě nás čeká bouřlivé prostředí,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Ščasného Radoslav Kováč. Zápas má výkop v 15.45 hodin.