„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, Slovácko má výbornou sezonu. Ukazuje to nejen výsledkově ale i předvedenou hrou,“ začal s po zápasovém hodnocení jeden z opavských trenérů Alois Skácel. „Na utkání jsme se připravovali celý týden, avšak první poločas nám nevyšel. Od prvních minut bylo vidět, jak je soupeř silný,“ konstatoval spolupracovník Radoslava Kováče. Hosté z Uherského Hradiště si vytvořili hned několik šancí. „Hráli jsme až s velkým respektem. Soupeř nám až na jednu situaci nic nedovolil. Sám měl několik příležitostí. Jasně nás přehrával a my jsme některých momentech měli i štěstí,“ řekl ještě k prvnímu poločasu Alois Skácel.

Druhý poločas ukázal jinou Opavu. „Hráli jsme úplně jinak. Obrat v naší hře byl značný. Dostávali jsme se do možností, troufnu si říci, že místy jsme i Slovácko přehrávali,“ podotkl zkušený trenér. „Dali jsme gól a vypadalo to s námi dobře. Škoda, že dobře hrající Smola nevyřešil lépe situaci s Helešicem. Mohlo vše vypadat ještě lépe,“ povzdechl si Skácel.

SFC Opava-1.FC Slovácko
PODÍVEJTE SE: Opava vedla, nakonec nemá ani bod

Slovácko nakonec ale výsledek otočilo. „Vyrovnávací branka s naším týmem otřásla. Je to hodně o hlavě. Mohli jsme ještě Honzou Žídkem dát na 2:1, ale nepodařilo se. Slovácko nakonec vstřelilo vítěznou branku. Soupeř nás potrestal kvalitou, který nám ukázal, jak se hraje v šestnáctce,“ poznamenal Alois Skácel.

Opavští nebyli kompletní, chybělo jim hned několik hráčů. „S absencemi jsme se dokázali vyrovnat. Obrana pracovala dobře, líbila se nám,“ řekl kouč. Slezané poprvé také nastoupili se čtveřici obránců. „Chtěli jsme to zkusit. Pracovali jsme na tom celý týden. Ukázalo se, že můžeme hrát s oběma variantami,“ zakončil asistent Radoslava Kováče.