„Na zápas se Slavii se těším, i když hrát nebudu moci,“ řekl Jan Schaffartzik. Favorit je jasně daný. Sešívání vedou ligu, daří se jim i v pohárové Evropě. „Čeká nás top tým, kluci se vydají na maxim a věřím, že nebudeme hrát druhé housle,“ vzhlíží směrem k sobotnímu duelu rodák z Malých Hoštic. V loňské sezoně Slezané celek z Edenu zaskočili, když s ním vyválčili doma remízu 1:1. „Hrajeme doma, hodně negativní je ale, že bez diváků. Loni to bylo jiné. Fanoušci nás hnali, byl to velký zápas a my jsme i v deseti vyválčili remízu. Hodně na to utkání vzpomínám,“ svěřil se fotbalista se čtyřiapadesáti prvoligovými starty na kontě.

Že by Slavie Opavu výrazně podcenila, si Jan Schaffartzik nemyslí. „Je jasně, že když hraje top tým u celku, který bojuje o záchranu, nabízí se možnost podcenění. Trenér Trpišovský ale tohle nedovolí. My musíme být od prvních minut důrazní a sebevědomí. Jedině tak můžeme Slavii potrápit,“ míní autor jedné ligové branky.

Jan Schaffartzik se momentálně dává dohromady po vážném zranění achilovky. „Obouvám se do kopaček a chodím na hřiště. Snažím se dělat těžší a těžší cvičení. Lepší se to, už vidím světlo na konci tunelu,“ přiblížil Schaffartzik, jeho má nyní v hlavní péči kondiční trenér Michal Hampel.

K tomu, kdy se zapojí naplno do tréninku, opavský odchovanec řekl: „V lednu chci naplno trénovat s týmem a mít klasický režim. Třeba se mi to povede ale i dříve, uvidíme.“

Fotbal mu neskutečně chybí. „Chci už být zpátky. Už se mi ve snu zdálo, že hraji zápasy,“ zakončil krátké povídání Jan Schaffartzik.