Případné vítězství tým trenéra Kopeckého nahodí do klidu. Otázkou je, v jaké sestavě domácí nastoupí, neboť na marodce je Stáňa s Manziou a Rychlým. Velký otazník visí nad starty Šroma.

„Nevypadá to růžově. O Manziovi mohu říci, že nebude, má stejně jako Adam Rychlý zlomenou malíkovou kost. Vojta Šrom trénuje individuálně. O tom, zda nastoupí se rozhodne až v den utkání, to samé platí i o Vaškovi Juřenovi,“ prozradil Ivan Kopecký.

Opavští jdou na Duklu povzbuzeni výhrou nad Karvinou. „Bylo to pro nás důležité vítězství, ale jsme si vědomi, že stále nic neznamená. Věřím ale, že balvan se odvalil a hráči nudou uvolněni,“ přeje si osmačtyřicetiletý stratég.

Slezský FC Opava působil proti Karviné daleko lépe, než v duelech s Baníkem a pražskou Spartou.

„Trochu jsme se o naší hře pobavili, změnili jsme rozestavení, do hry se dostává po zranění Hrabina, do toho hodně pohyblivý byl Řezníček,“ hledá trenér důvod obratu k lepšímu.

Trenér pražské Dukly Roman Skuhravý před nedávnem v jednom z rozhovoru na boj o záchranu rezignoval.

„Na to nesmíme myslet. Dukla je nepříjemný soupeř, který je silný na balonu a má zajímavé hráče. V žádném případě jí nesmíme podcenit. Pro nás je to další finále,“ zakončil Ivan Kopecký.

Sobotní zápas má výkop v 15 hodin.