„Sestava je věcí trenéra. Připravuji, jako bych měl nastoupit v základní sestavě,“ řekl Pavel Zavadil. „Uvidíme, jaká bude realita,“ doplnil. Sobotní debakl kousal těžce.

Slezské gymnázium se podílelo na jedinečném projektu
Slezské gymnázium v Opavě se podílelo na vzniku projektu Fyzioproskoly.cz

„Porážka byla krutá. První poločas byl v našem podání správný. V tom následujícím jsme od druhé branky na trávníku neplnili vůbec nic. Naše hra se sesypala,“ konstatoval dvaačtyřicetiletý středopolař.

„Dva dny po zápase byly náročné. Přece jenom výsledek byl tvrdý. Je pravdou, že každý asi čekal naši porážku, ale ne tak hrozivou. Musíme sobotu hodit ze stolu a soustředit se na Slovácko. Máme nyní před sebou tří zápasy, které je třeba bodově zvládnout. Dobře si uvědomujeme, že tlak na náš tým se bude zvětšovat. Na druhou stranu to není pro nás nic nového. Osobně už jsem ho zažíval i v Brně,“ poznamenal Pavel Zavadil.

BAVARIA FITNESS v Opavě je kvůli vládním omezením zavřeno. Foto: archiv Bavaria fitness Opava
Finančně kloužu na dno hodně rychle, přiznává Jiří Týn z Bavaria fitness Opava

Týmu z Uherského Hradiště patří v aktuální tabulce desátá příčka. „Mají ale o zápase méně, jejich postavení mohlo být klidně i lepší. Hrají koukatelný fotbal, mají dobře poskládaný tým, ve kterém je řada zkušených fotbalistů,“ podotkl nejzkušenější hráč opavské sestavy. „Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát devadesát minut, a jen poločas, jako se Slavii,“ řekl.

Opavu dlouhodobě trápí finální a před finální fáze. „Víme o tom, pracujeme na tom, věřím, že se nám to podaří zlomit. Musíme soupeře pressovat po celém hřišti, nemít výpadky a sbírat odražené balony. Jen tak můžeme být úspěšní,“ má jasno Pavel Zavadil.

Sobotní zápas má výkop v 16 hodin.