„Za gól jsem rád, ale mrzí mě, že nemáme ani bod. Raději bych bral body, než gól,“ řekl po zápase Lukáš Kania. V prvním poločase Slovácko dominovalo, mělo několik šancí, brankář Digaňa ale míč za svá záda nepustil.

„V prvním poločase jsme měli velké štěstí. V kabině jsme si řekli, že když ho máme, musíme ho využít a zápas urvat,“ podotkl třiadvacetiletý fotbalista. Záměr se Opavě dařil. Po centru Lukáše Holíka překonal brankáře Nemravu právě Kania. „Dostal jsem dobrý balon a to se musí dávat. Bohužel nakonec nemáme ani bod,“ hlesl.

Slovácko prokázalo kvalitu. „Oprávně hrají nahoře. My jsme jim ale našimi chybami dovolili zápas otočit,“ štvalo kmenového hráče ostravského Baníku. „Bojovali jsme do posledních minut, myslím si, že jsme nechali na trávníku všechno, ale srazili nás laciné góly,“ povzdechl si.

Alois Skácel se s Radoslavem Kováčem raduje z vedoucího gólu
Ve druhém poločase jsme se zvedli, rozhodla ale soupeřova kvalita, řekl Skácel

Opava poprvé v sezoně hrála se čtyřmi obránci. „Myslím si, že se čtyřmi vzadu by nám to mohlo vyhovovat lépe. Hrát s halvbeky je náročné, nestačili jsme se vracet a soupeři toho dokázali využívat,“ přidal svůj postřeh Lukáš Kania.

Slezský FC tak stále zůstává na předposledním místě tabulky. „Na záchranu ztrácíme, ale stále ještě žijeme. Máme před sebou devět zápasů, budeme rvát,“ slíbil fotbalista s jedenácti prvoligovými starty na kontě. V sobotu hraje Opava v Ostravě s Baníkem.

„Budu nyní řešit s agentem, zda budu moci nastoupit, protože jsem kmenovým hráčem Baníku. Moc bych si to přál, ale uvidíme,“ zakončil Lukáš Kania.