Opava nastoupila opět v pozměněné sestavě. Tým z pozice kapitána vedl Josef Hnaníček. Už po sedmi minutách hry se mohlo měnit skóre. Škoda vysunul chytře Jiřího Klímu, který běžel sám na Digaňu, slovenský brankář ho ale vychytal. O sedm minut později kopali domácí standardku. Ovšem Ladra našel jen náruč Digaňi. Ve 33. minutě byl opět v akci slovenský gólman, když opět vychytal Jiřího Klímu. Na druhé straně střílel nad Nešický. Boleslav nepředváděla žádnou úchvatnou hru, ale byla nebezpečnější, jako v případě Škody, který těsně minul branku.

Opavští fotbalisté rozdávali radost v dětském domově. Foto: Eliška Žídková
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Slezského FC rozdávali radost v dětských domovech

Na začátku poločasu dvakrát Boleslav zahrozila. Nejdříve Jiří Klíma nedosáhl na míč a ve druhém případě tentýž hráč ztroskotal na Digaňovi, který vytáhl další skvělý zákrok. Po hodině hry byla k vidění první branka. Zmrhal si navedl balon a střelou k tyči nedal opavskému brankáři šanci. Ještě předtím ale na druhé straně nedotáhla Opava slibný brejk, z kterého vytěžila pouze roh. V 73. minutě se dostal ke střele Dedič, jenomže trefil pouze gólmana. Devět minut před koncem zabil potvrzující hřebíček do opavské rakve Škoda, který se trefil hlavou po centru Ladry a upravil na konečných 2:0.

FK Mladá Boleslav – Slezský FC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 61. Zmrhal, 82. Škoda. Rozhodčí: Adámková – Blažej, Antoníček. ŽK: Škoda – Holík, Dedič, Didiba, Smola.

Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (83. Malinský), Matějovský (90. Budínský), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (72. Drchal), Michal Škoda. Trenér: Karel Jarolím.

Opava: Digaňa – Hrabina (89. Harazim), Hnaníček, Didiba – Kuhánek – Kania (89. Gorčica), Nešický (74. Večerka), Holík (74. Juřena), Helešic – Rataj (67. Dedič), Smola. Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.