I díky němu Slezané favorita pořádně potrápili. Sparta po bezbrankové remíze postoupila až díky úspěšně zvládnutému penaltovému rozstřelu.

„Porážka mrzí. Když už zápas došel tak daleko, měli jsme ho zvládnout. Navíc jsme v penaltovém rozstřelu vedli,“ povzdechl si Jan Řezníček. Sparta přitom ve slezské metropoli nastoupila v plné síle, kdežto Opavští s hráči, kteří pravidelně nehrají.

„Neřešili jsme to, v jaké sestavě Sparta hraje. Říkali jsme si, že hra ve středu pole stojí na Kangovi se Stanciuem. Snažili jsme se je nepouštět ke střelbě, protože tu mají oba výbornou. To se nám dařilo,“ pochvaloval si odchovanec pardubického fotbalu a dodal: „Myslím, že jsme to s pozměněnou sestavou zvládli velmi dobře. V podstatě nebylo znát, že došlo ke změnám.“

Během zápasu to pořádně jiskřilo. Docházelo k menším roztržkám. „Když vidíte Spartu i v jiných zápasech, vidíte, že její hráči jsou často podráždění. Za mě o nic nenormálního nešlo,“ pousmál se Jan Řezníček.

Pardubický rodák zatím toho v lize moc neodehrál. Šanci v základní sestavě dostal po delší době. „Není to příjemné, když nehrajete, ale to k životu fotbalisty patří. Na šanci musíte počkat a pak ji hlavně chytit za pačesy. Není to jen o hráčích na hřišti, jsme jeden tým. Ostatní jim musí vytvořit zdravou konkurenci. Jedině tak se můžeme všichni posunout dopředu,“ míní Jan Řezníček, který si pochvaloval atmosféru na stadionu: „Takové zápasy před opavskou kulisou jsou fantastické. Je něco neskutečného zahrát si takový zápas. Moc jsem se na to těšil.“

Už v pondělí hostí Opava dalšího zvučeného soupeře, a to aktuálně nejlepší tým ligy, pražskou Slavii.

„Slavia je asi v lepší formě než Sparta, ale doma můžeme hrát s kýmkoliv. Když odvedeme poctivý výkon, body můžeme vydolovat,“ zakončil Jan Řezníček.