Opava přitom nehrála špatně. Dokázala být nebezpečná i po vyloučení Jurečky. Jenže zahazovala šance.

„Neřekl bych, že jsme podali nějaký super výkon. Byl to sice jeden z těch lepších, ale když prohrajete, tak je asi něco špatně,“ zvedl prst Jaroslav Svozil.

První poločas byl vyrovnaný. Změna přišla po vyloučení Jurečky, Opava tak hrála téměř celý druhý poločas v oslabení. „Červená karta hodně ovlivnila zápas. Šli jsme do deseti a tahali za kratší konec. Podařilo se nám vyrovnat. A mohlo být i veseleji. Měli jsme tři čtyři stoprocentní šance, bohužel jsme je neproměnili,“ litoval pětadvacetiletý zadák. „V defenzivě nemáme štěstí, propadávají nám balony a pak se stane, že soupeř toho využije,“ dodal.

Severočeši byli favoritem, ale na hřišti tolik rozdíl vidět nebyl. „Do zápasů s favority musíme jít s pokorou a s tím, že to odjezdíme srdíčkem. Defenzivou a poctivostí, co je nám vlastní,“ pokračoval jeden z klíčových hráčů Kopeckého souboru.

První gól Jablonce vstřelil důrazný Sýkora, druhý padl po dělovce Matouška, který udělal z brankáře Fendricha statistu. „Při první brance to k nám prošlo se štěstím, prohodili mi balon pod nohou, nechtěl jsem faulovat, neboť jsem si byl vědom toho, že už mám žlutou kartu,“ přiznal Jaroslav Svozil. „A Matoušek? Ten prostřelil hradbu těl,“ hlesl.

Opava i v deseti útočila. „Hráli jsme vabank, z toho pramenily soupeřovy brejky. Nedá se nic dělat, teď už se musíme soustředit na Zlín a urvat s ním tři body,“ zdůraznil Jaroslav Svozil.

Ke svému zdravotnímu stavu řekl: „Cítil jsem se, že zápas zvládnu. Prohráli jsme, zklamání je velké. Věřím, že v sobotu si vylepšíme náladu.“