„Osobně je to pro mě strašně důležitý zápas. Myslím si, že obdobně to vnímá i celá kabina,“ říká před těžkou bitvou opavský záložník Pavel Zavadil. „Musíme se oprostit od tlaku. Dobře si uvědomujeme, že nervozita by nám svazovala nohy a ruce. Z naší strany je zapotřebí velké odhodlání. Musíme být daleko lepší v soubojích a nasazení, to je naše cesta,“ upozorňuje dvačtyřicetiletý záložník.

Slezané měli dobré pasáže už v duelech s Plzní a na Slavii. „V obou utkání jsme měli dobrých prvních třicet minut, kdy jsme si vytvořili šance, bohužel jsme je neproměnili. Musíme něco změnit, aby-chom góly začali dávat. Věřím, že v sobotu přijde ten správný čas,“ míní fotbalista s 261 prvoligovými starty na kontě.

Sigma je pro Pavla Zavadila dobře známým klubem, má k ní vztah. „Sigmu znám dobře. Vyrůstal jsem v ní, naučila mě hrát fotbal. Mám na ní hezké vzpomínky,“ svěřil se Pavel Zavadil. „Momentálně udělali v Olomouci krok dopředu. Kromě toho, že umí hrát fotbal, do toho pod Radkem Látalem přidali ještě důraz a agresivitu, která týmu v minulosti chyběla,“ poznamenal zkušený záložník

„Dvě jarní kola ukázala, že jde Olomouc správnou cestou. My se musíme ale soustředit sami na sebe. Víme, co nás trápí, ale také víme, že v sobotu můžeme uspět,“ řekl závěrem Pavel Zavadil. Dnešní utkání v Opavě začíná ve 14.30 hodin.