„Podle mě to byl s Karvinou pro nás zápas sezony. Věděli jsme, o co se hraje, a tak jsme k tomu i přistoupili. Od bojovnosti, po nasazení a fotbalovost to mělo parametry. Šli jsme jasně za vítězstvím, i když to se zrodilo až v devadesáté minutě,“ vzpomíná Pavel Zavadil na týden starý zápas. Byl to právě nejstarší hráč ligy, který proměnil penaltu ve druhé minutě nastavení. „Musím přiznat, že jsem byl trochu nervózní. Věřil jsem si, že to dám, že to dobře dopadne. Nechtěl jsem vůbec pochybovat,“svěřil se opavský záložník .

V sobotu se opavský tým představí znovu na domácím trávníku. Pokud Duklu porazí, ještě více se přiblíží záchraně. „Máme k tomu výborně nakročeno. Nyní musíme zvládnout Duklu. Liga se musí hrát v Opavě i příští rok,“ podotkl Zavadil.

Sám chce ještě minimálně sezonu v nejvyšší soutěžit kopat. „Končit nehodlám. Chci hrát ještě za Opavu ligu. Cítím se perfektně,“ klepe na dřevo. Kromě týmových výsledků je pro něj motivací také posun historických milníku. Aktuálně je nejstarším hráčem, který se trefil v nejvyšší soutěži. „To víte, že na statistiky po očku koukám. Vím, že je přede mnou už jen pan Bican. Pokud zdraví vydrží, je šance ho příští sezonu pokořit,“ usmívá se Pavel Zavadil. Navíc tento rekord nemusí být jediný. Opora SFC se může stát i nejstarším hráčem v historii české ligy. Tady drží prvenství brankář Jaromír Blažek, kterému bylo v posledním ligovém zápase kariéry 42 let a 4 měsíce. Před Zavadilem se ještě nacházejí také gólmani, a to Michal Špit a Vítězslav Rejmon. Posledně jmenovaný má na kontě ale jen jeden duel, který odchytal za Lázně Bohdaneč.

S Blažkem i Špitem jsem byl hrával ve Spartě. Jsou oba velcí profíci. Celkově mají gólmani větší dlouhověkost než normální hráči. Třeba je překonám. Ale v první řadě je třeba zachránit ligy v Opavě,“ zakončil Pavel Zavadil.