„Všichni jsme hráli špatně,“ hledal těžko slova Jan Žídek. „Musíme přijmout fakt, že to z naší strany bylo bez energie a zarputilosti. Přitom to jsou věci, na kterých je naše hra postavena,“ kroutil hlavou třiatřicetiletý fotbalista.

Zlín hrál dobře, po většinu utkání byl lepším mužstvem. Hlavně jeho centry byly hodně nebezpečné. „Nechci srážet soupeřův výkon, ale my jsme mu cestu ke třem bodům hodně usnadnili,“ poznamenal Jan Žídek.

V předešlých duelech, ať už to bylo proti Příbrami, Olomouci či Baníku, hráli Slezané jako z partesu. „Tak už to někdy ve fotbale chodí. Nehráli jsme dobře, ale na druhé straně bych z toho nedělal přehnané závěry, že je za poslední měsíc všechno špatně,“ pravil rodák z Oldřišova.

Opavě nevyšly ve Zlíně vstupy do obou poločasů. „Nevím, kdo přesně, ale někdo minul balon a byl z toho gól. Obecně musíme být v šestnáctkách agresivnější. Ať už jde o útočnou, nebo obrannou hru. Chyběla nám větší hladovost. Zlín hrál vzadu se třemi stopery, neuměli jsme na ně najít recept,“ mínil Jan Žídek.

„Ze Zlína se musíme poučit a vyladit se na středu, kdy máme doma Spartu. Věřím, že přijdou lidi, vytvoří výbornou atmosféru a my se jim za to odvděčíme dobrým výkonem,“ připomenul blížící se duel MOL Cupu.