„Vím, že jsem byl v ofsajdu. Nohu jsem ale stáhl, balonu se nedotknul. Sudí situaci ale jako ofsajdovou posoudil, tak to musím přijmout,“ komentoval inkriminovaný okamžik Jan Žídek. Ke svému návratu na stoperskou pozici řekl: „Jsem kovaný stoper. Na levou stranu jsem šel víceméně z nouze. Problém s tím nemám. Důležité je, abych byl prospěšný pro tým.“

Opava si ve středečním duelu vytvořila šance, ale gól nedala. „Některé šance byly z kategorie vyložených,“ konstatoval čtyřiatřicetiletý zadák. „Karviná je silná na míči. Je nepříjemná při presinku nahoře. Myslím si, že jsme si s tím poradili. Hlavně ve druhém poločase,“ poznamenal autor čtyř ligových gólů.

Střílení branek je dlouhodobou bolestí Opavy. V dosavadních pětadvaceti zápasech se trefila pouze jedenáct krát. „Je to bída,“ posteskl si Žídek a pokračoval: „Naši ofenzivní hráči se musí více rvát. Hrajeme o záchranu, nemůžeme si dovolit podcenit žádnou situaci. Někteří útočící hráči to ještě nepochopili. Musí se ještě více ždímat, jedině tak můžeme být úspěšní.“

Zápas se hrál téměř bez diváků. Nicméně i tak byl opavský kotel i přes okleštěné složení hodně slyšet. „Jsme za to moc rádi, že alespoň v tak malém počtu s námi na stadionu byli. Pomohli nám, byli slyšet, děkujeme,“ vzkázal do ochozů opavský kapitán.

Liga teď pojede ve velkém kvapíku. Dva zápasy v týdnu, k tomu daleké cestování. „Toho se osobně nebojím. Znám své tělo, vím, jak se připravit. Vše bude o kvalitní regeneraci, hlavně u nás starších hráčů,“ zakončil Jan Žídek.