Skóre pátečního derby se mohlo měnit již po třech minutách hry. Vítkovická obrana zapomněla na Halašku, který dostal balon od Nepožitka. Mladý útočník chtěl ještě udělat Vaclíkovi kličku, to se mu však nepodařilo a první velká gólovka zůstala nevyužita.

I v dalších minutách měli hosté častěji míč na svých kopačkách. Partyšova rána do středu brány šanci neměla. V 17. minutě ale domácím divákům zatrnulo. Kolínek dal balon hlavou do šestnáctky ten se odrazil k Mezlíkovi a gólman české jedenadvacítky měl plné ruce práce.

Ostravský celek dal poprvé osobě vědět ve 27. minutě, jenomže Sládkovu zakončení chyběla přesnost, stejný osud potkal i standardku Motyčku.

Druhý poločas přinesl šance na obou stranách. Tu první velkou měl domácí Krása. Po centru Macha vložil hlavu do směru letu míče, avšak Novák zasahovat nemusel. Poté se taktovky chopila Opava. Čáp se efektně zbavil protihráče, odcentroval na zcela volného Nepožitka, který ze třinácti metrů zcela osamocen přestřelil branku.

Ještě před tím se ještě zastřeloval opět Krása. Další velkou šanci Opavských měl novic Přecechtěl, šel sám na Vaclíka, k jeho smůle a celého týmu se mu zakončit nepovedlo. Samostatnou akci Partyše pár okamžiku na to vyrazil na roh Vaclík, obdobným způsobem si poradil i s ranou Kiši.

V samotném závěru mohl z ničeho nic udeřit na druhé straně Motyčka, ale i on neměl dobře seřízena mířidla.

„Škoda našich neproměněných šancí z prvního poločasu. Dát gól, mohla se naše hra uklidnit,“ litoval opavský trenér Radek Látal. „Ve druhé půli jsme si vypracovali další gólovky, znovu bez výsledně. Vzhledem k průběhu je remíza pro nás málo,“ pokrčil rameny opavský trenér.

„Věděli jsme, že Opava bude chtít u nás odčinit domácí porážku s Ústím. Byla fotbalovější, měla i šance, hlavně v prvním poločase. Ve druhém se hra vyrovnala. Nakonec se ale ze tří bodů mohl radovat náš tým. Škoda, že Motyčkovi se v poslední minutě nepodařilo dobrou šanci proměnit.

Vítkovice – Slezský FC Opava 0:0

Rozhodčí: Mikel – Gallo, Tacina. Žluté karty: Sládek, Jungman - Robin Wirth, Novák
Vítkovice:
Vaclík – Krejčíř, Švestka, Cverna, Reinberk – Mach, Krása (76. Plešek), Motyčka, Jungman (59. Lacina) – Hritz, Sládek (61. Hesek)
Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Cigánek, Čáp – Robin Wirth – Partyš, Nepožitek, Kiša – Zapletal (76. Přecechtěl) – Halaška (82. Malohlava)