„Věděl jsem, že Strahovice mají dobré vstupy do utkání. Na to jsem kluky připravoval,“ řekl úvodem domácí kouč Roman Divina. V 5. minutě se k míči dostal strahovický Hanzlík, ale z hranice šestnáctky minul. Ludgeřovice daly osobně vědět po čtvrthodině hry Danišem, stejně jako Gašparík a po něm i Hanzlík z trestného kopu neuspěly. „Nám chyběli tři hráči ze základní sestavy, proto došlo i ke změnám v rozestavení. Víme, že domácí mají výbornou ofenzivu, proto jsme se snažili hrát ze zadu a spoléhali na brejky,“ řekl jeden ze strahovických trenérů Josef Dombek. Po necelé půlhodině utekl strahovický Mrovec, odcentroval, avšak Petr Nevřela ze dvou metrů minul. „Chtěli jsme udržet do přestávky nerozhodný stav, jenomže to se nám nepodařilo,“ pronesl smutně Dombek. V závěru totiž domácím vyšla skvěle standardní situace. V pokutovém území se nejlépe zorientoval Balgar a rozesmutnil poprvé dobře chytajícího Hranoše. „Šlo o nacvičený signál,“ doplnil Divina. Do poločasu mohli domácí vést i o dvě branky. V jasné gólovce se ocitl Tkadlčík. Hranoš ho skvělým zákrokem vychytal. „S poločasem jsme mohli být spokojeni. Hráče jsem nabádal k trpělivosti, a ta se vyplatila,“ chválil své svěřence ludgeřovický trenér.

Na začátku druhého poločasu přidaly Ludgeřovice další dvě branky a bylo rozhodnuto. Nejdříve po samostatné akci mířil přesně Daniš. Tentýž hráč po zpětné přihrávce Tkadlčíka dal na 3:0. Konečnou podobu výsledku dal Tkadlčík. V závěru pak ještě mohl korigovat Josefus. S jeho dalekonosnou střelou si ale brankář Žlab na dvakrát poradil. „Zasloužené vítězství našeho týmu. Strahovice předvedly sympatický výkon, ale my jsme hlavně ve druhém poločase přehráli. Zdálo se mi, že soupeř v závěru odešel i fyzicky,“ všiml si Roman Divina. Strahovický manažer Josef Dombek kvalitu soupeře uznal: „Za první poločas nemůžeme hráčům nic vytknout. Dobře jsme napadali rozehrávku soupeře. Bohužel hlavně ve druhém poločase se projevila větší fotbalovost a zkušenost domácích. Nedá se nic dělat, musíme zvednout hlavu a jít dál. Soutěž teprve začala,“ zakončil Josef Dombek.

LUDGEŘOVICE – STRAHOVICE 4:0 (1:0) Branky: Daniš 2, Balgar, Tkadlčík

Sestava Ludgeřovic: Žlab – Reijský, ,Fryč, Fejerčák – Daniš (73. Kolasa), Kotlář, Gelbar, Hanzlík, M, Balgar (65. Baranek) – Tkadlčík, Gašparík
Sestava Strahovic: Hranoš – Josefus, J. Nevřela, L. Pekárek, Lhotský (75. M. Obrusník) – T. Mrovec, D. Hanzlík, O. Pekárek, Hluchník – Baranec – P. Nevřela (55. Hladík).