Samec: Věřím, že budeme konečně tříbodoví

Zdá se, že v poslední době je pro hlučínské fotbalisty domácí trávník zakletý. Od duelu s Krčí na něm totiž nejsou schopni vstřelit gól. „Snad se nám to dnes podaří, domácí střeleckou smůlu prolomíme a budeme doma konečně tříbodoví,“ přeje si trenér Hlučína Petr Samec, který dnešní duel s Ústím bere jako jeden z klíčových.

„Pokud ho zvládneme, naše záchrana nabude reálnějších obrysů a následující derby s Vítkovicemi může přinést dobrý fotbal,“ míní kouč Slezanů. Otázka ale je, v jaké sestavě domácí proti Severočechům nastoupí. Disciplinární tresty nepustí do hry Moravčíka s Kopeckým. Velké otazníky pak visí nad startem Meleckého a Sáblíka. „Uvidíme, jak na tom budou. Šanci říci si o místo v sestavě dostanou další fotbalisté. Musíme se s tím porvat. Sestava proti Ústí bude hodně ofenzivní,“ slíbil Samec.

Duel s Ústím začíná v 17 hodin.

Kozáka na hrotu Opavy nahradí zřejmě Půda

Bez vykartovaného kanonýra Libora Kozáka se budou muset opavští fotbalisté v neděli obejít v Čáslavi. Aktuálně nejlepšího střelce druhé ligy by měl na hrotu nahradit s největší pravděpodobností Dušan Půda.

„Je jedním z řešení. Alternativ ale existuje více.Vútoku může hrát klidně Kiša nebo Zapletal,“ poznamenal opavský trenér Jiří Neček. Jisté ale je, že s týmem nebude do Čáslavi cestovat Janoviak, u kterého se objevilo podezření na zápal plic. „I proto bereme s sebou Neuberta z dorostu,“ dodal Neček.

Slezané by jinak měli v Čáslavi nastoupit kompletní, i s uzdraveným Mezlíkem. Čáslavi vstup do jarní části příliš nevyšel a namočila se do záchranářských problémů. „Jedeme na hřiště týmu, který se zachraňuje. Čeká nás otevřený boj, který bude založen na důrazném fotbalu a osobních soubojích,“ podotýká Neček.

„Musíme potvrdit vítězství nad Fulnekem dalším bodovým ziskem. Pokud se chceme udržet nahoře, nějak velké ztráty si již dovolit nemůžeme,“ zdůraznil opavský trenér a varovně zvedl prst: „V žádném případě nemůžeme soupeře podcenit. I když se mu momentálně příliš nedaří, sám se neporazí.“

Nedělní zápas v Čáslavi začíná v 17 hodin.