Ta byla rozložena do šesti okruhů měřících 1600 metrů. Solská takovou porci absolvovala poprvé. Ve své věkové kategorii doplavala v čase 3 hodiny a 36 minut. Na vítězku ztratila něco málo přes čtvrthodinu.

Ženy startovaly společně s muži. Adéla celkově skončila šestá a na prvního Rostislava Vítka nabrala manko 34 minut. „Jednalo se o zajímavou zkušenost a dost mě to bavilo. S výsledkem jsem velice spokojená,“ zhodnotila vycházející hvězdička opavského plavání, která se připravuje pod vedením svého kondičního trenéra Petra Kopřivy.

„Na závod jsme měli krátkou přípravu a docela se pro nás ztížily podmínky, jelikož byly uzavřeny městské lázně a my museli kvůli zimě dojíždět na krytý bazén do Ostravy. Necelé dva týdny před samotným startem závodu se oteplilo a mohli jsme začít trénovat jak na koupališti, tak na volné vodě.

Příprava na první díl Českého poháru byla alfou a omegou co se výživy týče. Protože se jedná o dlouhodobý vytrvalostní výkon, nesmí se podcenit. S kvalitním nacukrováním (příjmem sacharidů) jsme začali dva dny před závodem a vše se vyplatilo,“ přiblížil právě Kopřiva.

Adélu Solskou v současné době čeká odpočinek a mezi 25. až 27. červnem se zúčastní bazénového MČR v Plzni. Představí se na tratích 400 a 800 metrů kraul. A absolvuje i polohový závod na 400 m.

Petr Dušek