Aleš Chmelíček: Už aby bylo sedmadvacátého března

Opava – Zimní příprava se pro fotbalisty Slezského FC posunula opět o týden dál a v sobotu se na kylešovické umělce objevilo divizní mužstvo Lískovce. Po jedenácté hodině dopolední se strhla vskutku solidní přestřelka, která vyústila v konečné skóre 6:3.

10.2.2011

Aleš Chmelíček odehrál proti Lískovci poločas a dvakrát se zapsal mezi střelce.Foto: DENÍK / František Géla

Opava vstoupila do utkání sebevědomě a už v první minutě se prosadil Zapletal. Zanedlouho přidal pojistku také Partyš, jenže hosté zásluhou dvojice hrubých chyb v domácí defenzivě vyrovnali. Svěřenci trenéra Josefa Mazury sice v pohodě dotáhli první poločas ke stavu 5:2, finální výsledek ovšem hovoří o tom, že tři inkasované branky jsou na opavské poměry i tak docela dost.

„Začali jsme fantasticky. Do desáté minuty si náš celek vytvořil náskok 2:0. Pak však vyrobil dvě chyby, po kterých inkasoval. Trošku se to zdramatizovalo, ale zase jsme zabrali a Lískovec už jasně přehráli. Škoda těch prvních dvou obdržených branek. Jinak zápas probíhal tak, jak jsme chtěli,“ ohlížel se za utkáním útočník žluto-modrých Aleš Chmelíček.

Domácí výběr měl problémy hlavně, z rychlého přechodu Lískoveckých do útoku Z takového průniku se prosadil konkrétně Zdeněk Holý. K vidění byly minimálně dvě podobné akce, jež před Otou Novákem téměř vždy způsobily rušno. „Vznikla chyba. Balon se dostal mezi dva naše obránce a Zdeněk Holý ve skluzu dopravil míč do sítě. Na tohle si musíme dávat bacha,“ upozorňoval forvard Opavy, který odehrál prvních pětačtyřicet minut.

Možná i vzhledem k tomu, že se jednalo o relativně jednoduššího soka, než byl před týdnem Třinec, zkoušel kouč Josef Mazura nové herní varianty. Například své hráče daleko více tlačil ke křižným centrům přes celou šíři hřiště. „Trenér po nás chce, abychom otáčeli hru. Zkoušíme to i na tréninku.

Jestli je Lískovec slabší než Třinec, chystáme se na kohokoliv bez rozdílu. Domnívám se, že Lískovec nemá špatné mužstvo. Má ve svém středu zkušené hráče. Věděli jsme, že nemůžeme nic podcenit,“ pokračoval a navrch přidal názor, že Lískovec byl soupeřem na úrovni: „Je jenom o soutěž níže. Jak už jsem řekl, mají kvalitní hráče. Někteří dokonce okusili i vyšší soutěže. Pro nás výborný přípravák.“

Na jedné straně máme trojici obdržených gólů, avšak neopomenutelných je i šest branek v lískovecké síti. Pro opavský tým výborná gólová potence. Aleš Chmelíček k dílu přispěl hned dvěma přesnými trefami: „Jsme spokojeni, protože trenér nás nabádá, abychom kombinovali a využívali šance. Podle mého se nám to v duelu s Lískovcem perfektně povedlo. Minimálně v prvním poločase.“

Zimní příprava Slezského FC již odkrojila svůj velký kus. Chmelíček si ovšem musel dát na čas pauzu. Na vině bylo zranění lehčího charakteru. „Měl jsem nyní na týden výpadek kvůli problémům s kolenem. Teď už je to však relativně v pohodě. Doufám, že to bude lepší a lepší. Ještě máme dva měsíce přípravy, takže na trénink je dost času. Budeme skvěle nachystáni,“ nepochyboval a na závěr dodal, že už netrpělivě očekává den, kdy odstartuje jarní část MSFL:

„Každý se těší na ligové zápasy. Každý se především těší, až skončí tahle dřina v přípravě. Už aby bylo sedmadvacátého března, ať můžemevyrazit do Brna.“