Ten na hřišti hýří stále nápady a přesnými přihrávkami, kterými zásobuje své spoluhráče. Nejinak tomu bylo také v sobotním svátečním duelu. V záloze se Grussmann sešel s jiným tvůrcem hry, jenž svého času nosil na rukávu žlutomodrého dresu kapitánskou pásku.

S Janem Baránkem ničili společně středovou řadu soupeře a také díky nim červeno–černí ve Vánočním utkání zvítězili. Fotbalista, jenž působil například ve Španělsku, již nyní ale myslí více na nadcházející rok, ve kterém by se rád vrátil na trenérskou lavičku. Po úspěšném působení u týmu Jakubčovic, se kterým se pohyboval na čele tabulky, zkusil ambiciózní kouč štěstí u týmu Vítkovic, kde ale neuspěl.

Po sérii nepříliš vydařených výsledků a pádu na samé dno tabulky byl odvolán. „Loňský fotbalový rok nebyl z mého pohledu nic moc. Byl jsem odvolán z lavičky Vítkovic, což ale k fotbalu a trenérství patří. Nedělám z toho vědu a chystám se na další angažmá,“ řekl s úsměvem čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Ten během vánočních svátků odpočíval, ale co se sportu týče, zcela nezahálel. „Vánoce jsem trávil v rodinném kruhu. Na sport během svátků nezapomínám. Chodil jsem hrát nejen velký fotbal, ale také ten sálový do tělocvičny. Tam jsem shodil nadbytečná kila, jež jsem o svátcích nabral,“ podotkl Grussmann.

Ten podotýká, že ač má v současnosti trenérskou pauzu, tak dění v českých nejvyšších soutěžích bedlivě sleduje. „Snažím se, když mi vyjde čas, navštívit co nejvíce utkání. Jezdím do Karviné, Třince a samozřejmě také do Opavy. Nesmím ztrácet přehled. Dnes je v kurzu moderní trend, který velí vše sledovat,“ uvědomuje si bývalý špílmachr Opavy, který dotáhl mužstvo k historickému postupu do nejvyšší soutěže.

Vánoční utkání si Grussmann, stejně jako ostatní jeho aktéři, užíval. „Je pěkné se během Vánoc sejít a pobavit s hráči funkcionáři, které jsem v Opavě zažil, nebo kteří zde fotbal dělají nyní. Je to nádhera,“ zhodnotil celou akci Grussmann. Do Nového roku přeje Lojza, jak mu říkali opavští diváci, úspěchy nejen reprezentačnímu družstvu, ale především ligovým mužstvům ze severní Moravy.

„Přeji si, aby týmy z kraje hlavně neměly problémy se záchranou a dařilo se jim. Příští rok bude pravděpodobně hektický. Snad dopady ekonomické krize nepotkají žádný z regionálních klubů,“ zakončil Grussmann.

(sel)