Čtyřiatřicetiletý útočník Martin Hanus se v nedělním dopoledni výraznou měrou podílel na vítězství svého týmu nad Varnsdorfem. Na podzim přitom kopal krajský přebor v Bohumíně, holt i takové příběhy fotbal dokáže psát.

„Abych pravdu řekl, vůbec jsem nepočítal, že si ještě druhou ligu zahraji,“ smál se po vítězném zápase Hanus. „Hlučín má mladé mužstvo, trenér hledal zkušenost, navíc už bylo po přestupním termínu. Majitel Lumír Kot mi zavolal, odmítnout jsem ho nemohl,“ podotkl Hanus, jehož hráčská práva i na štacích po Maltě, Fulneku a Bohumíně patřily stále Hlučínu.

„Přestup se vyřešil rychle,“ poznamenal útočník, který poprvé za aktuálně poslední celek druhé ligy nastoupil na pár minut už minulý týden proti Mostu. „Diváci mě přivítali před týdnem skvěle, jsem rád, že jsem se jim mohl odměnit gólem. Věřím, že do konce jara ještě nějaký přidám. Už v minulých zápasech jara jsme měli na bodový zisk, bohužel nás zrazovala koncovka. Tentokrát se nám konečně dařilo šance proměňovat,“ řekl zkušený forvard. K tomu, že ve druhé lize působí jako amatér, řekl:

„Chodím normálně do práce, nemohu si dovolit ji ztratit, tréninky ale nevynechávám. Snažím se všechno dělat naplno.“