Kandidáti Deníku

Jiří Neček
Asi jeden z nejvhodnějších kandidátů. Ve fotbalovém prostředí se pohybuje jako ryba ve vodě. Ví, o čem je práce s mládeží. K Opavě má kladný vztah, ve slezské metropoli působil jak u mládeže, tak u prvního mužstva. Jeho výhodou je i dobrý vztah s opavskými fanoušky. Avšak práci generálního manažera nikdy nedělal.

Oldřich Jakubek
Ostřílený fotbalový funkcionář, který pracoval po boku uznávaného Aloise Sommera. Má respekt ve fotbalovém prostředí a také celou řadu zkušeností.  Do Opavy měl nakročeno před nedávnem, ale nakonec z toho sešlo. Jeho příchod je ale málo pravděpodobný.

Daniel Černaj
Mladý manažer, který pracuje v konkurenčním Hlučíně. Ovšem Opava není Hlučín, možná by pro něj byl klub ve slezské metropoli velkým soustem. V jeho prospěch hovoří pracovitost. Coufal, Juroška, Drozd, Skwarczek, Stronati, Repaň to jsou všechno fotbalisté, kteří během jeho působení v Hlučíně zamířili do ligových klubů.

Petr Machovský
Spolu s Oldřichem Jakubkem byli v hledáčku už dávno. Ale v konkurzu neuspěl. V současné době vede Dolní Benešov, je ambiciózní. Opava je ale jiný level než Benešov.

Andreas Drastík
Bývalý fotbalový rozhodčí, který je znám svými charitativními projekty. Fotbalu rozumí, má i kontakty. Navíc je vzhledem ke svým podnikatelským aktivitám nezávislý. S řízením klubu nemá ale žádné zkušenosti.

Lumír Sedláček
Pokud by chtěla Opava jít po vzoru Liberce, je Sedláček možnou alternativou. Je mladý, vztah k Opavě má, i ekonomické vzdělání. Ve fotbalovém prostředí má kontakty a určitě by přišel se zajímavou koncepcí. Bohužel bez zkušeností.

Jaroslav Kolínek
Opavský srdcař, který by se této výzvy nebál, má kontakty. Hovoří pro něj jeho buldočí povaha. V klubu strávil svůj fotbalový život, má rád pořádek. Stejně jako Sedláček ale nemá žádné zkušenosti.

Někdo úplně jiný…