Pokud se mu zápasy nekryjí, vyráží do slezské metropole, aby stihl každý domácí zápas Opavy. Pravidelně usedá na své místo společně s dalšími kamarády na tribuně A. Během středy přijelo i dalších zhruba deset fotbalistů z Bruntálu.

„Pokud nehrajeme zápas, jsem na každém utkání. Z Města Albrechtic to nemám nijak závratnou dálku. Je to nějakých pětatřicet kilometrů. Z postupu mám velkou radost. Konečně tady můžeme chodit na ligu a už se moc těším. Opava je pro mě srdeční záležitostí,“ komentoval kouč bruntálského výběru, který v krajském přeboru momentálně bojuje o postup do divize.

Antonín Mura má Slezský FC ve velké oblibě. A to nejen z čistě fanouškovského pohledu.

„Když jsem fungoval jako trenér v Mikulovicích, měli jsme se Slezským FC vynikající vztahy. Klub nám poskytoval hráče. Myslím si, že SFC i teď s Bruntálem spolupracuje výborně. Jsou tady žáci, dorostenci z Krnova nebo Bruntálu. Spolupracuje se především na mládežnické úrovni, ale později se k nám vrací i hotoví hráči,“ uvedl trenér Slavoj Olympie.

Vzhledem k tomu, že také Bruntálští v krajském přeboru praktikují pohledný kombinační fotbal, nabízí se otázka, zda Antonín Mura nenabírá inspiraci právě na stadionu v Městských sadech.

„Tady je to něco jiného. Hráči na to musí být nastaveni. Opava kolikrát hraje na tři obránce, u nás by se to mohlo praktikovat jen těžko,“ přiznal bývalý trenér Mikulovic a ještě ocenil hru opavského áčka v letošní sezoně druhé ligy.

„Byl jsem na většině utkání a Opava skutečně nehraje špatný fotbal. Preferuje útočný styl, sice inkasuje nějaký ten gól navíc, ale soupeře dokáže přestřílet. Moc se mi to líbí,“ uvedl na závěr.