Vendula Hluchá na republikovém šampionátu ovládla půlku

Během uplynulého víkendu se v pražské hale na Stromovce konalo mistrovství republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Mezi 687 závodníky ze 113 oddílů byli vidět také atleti opavského Sokola.

24.2.2016

Vendula HlucháFoto: archiv

Nejúspěšnější byla svěřenkyně trenéra Jana Škrabala Vendula Hluchá, která s přehledem ovládla osmistovku juniorek. Zvítězila časem 2:09,76 min a za rekordem šampionátu zaostala o pouhých šest setin. „Chyběl skutečně kousek. Škoda, že ji nikdo nevytáhl. Na trati si vedla skutečně famózně. Šlo o jedno z nejsuverénnějších vítězství celého mistrovství," popisoval už zmíněný Jan Škrabal.

Pro stříbrnou medaili si v kategorii juniorů doběhl Vít Palzer, který běh na 1500 metrů zvládl za 4:03,86 min. Závodník, jenž se připravuje pod vedením kouče Ladislava Krále, začal takticky skvěle, v posledních dvou kolech šel dopředu, ale na cílové rovince se před něj dostal Lukáš Ožana, který v minulosti také oblékal dres Sokola, a nakonec byl lepší o sedmnáct setin sekundy.

Zmíněn určitě musí být i výkon bronzové trojskokanky Petry Harasimové. Svěřenkyně trenéra Luboše Kummera zaznamenala 11,87 m. „Za prvním místem zaostala o devět centimetrů, za druhým dokonce o sedm. Trojskok byl hodně našlapaný. Péťa se ještě představila na šedesátce překážek, kde časem 9,15 sekundy skončila šestá," pokračoval trenér Jan Škrabal.

Na čtvrtém místě doběhl Ondřej Lampa mezi dorostenci na hladké čtvrtce. Trať zaběhl v čase 50,63 sec. a od medaile ho dělilo pouhých devatenáct setin. Uvést je třeba také sedmou příčku juniorské výškařky Natálie Smolkové, která skočila 165 cm.

Nejlépe si v této disciplíně vedla vycházející hvězda české atletiky Michaela Hrubá, jež se přenesla přes laťku ve výšce 195 cm a vylepšila tuzemské juniorské maximum.

Výsledky atletů Sokola

1. místo: Vendula Hluchá (juniorka, 800 m – 2:09,76 min)
2. místo: Vít Palzer (junior, 1500 m – 4:03,86 min)
3. místo: Petra Harasimová (juniorka, trojskok – 11,87 m)
4. místo: Ondřej Lampa (dorostenec, 400 m – 50,63 s)
6. místo: Petra Harasimová (juniorka, 60 m př.: 9,15 s)
7. místa: Jonáš Kolašín (dorostenec, výška – 182 cm), Natálie Smolková (juniorka, výška – 165 cm), Barbora Lichnovská (dorostenka, 800 m – 2:26,30 min)
8. místa: Hana Klimentová (juniorka, tyč – 300 cm), Filip Jahn (junior, výška – 190 cm), Adam Smolka (junior, 400 m – 51,31 s)
9. místo: Ondřej Lampa, Kamil Wilczek, Adam Smolka, Jakub Mecner (junioři, štafeta 4x200 m – 1:33,17 s)
10. místa: Adam Smolka (junior, 60 m př.: 8,46 s), Zuzana Šustáková (dorostenka, tyč – 290 cm), Natálie Smolková (juniorka, dálka – 534 cm)
12. místa: Kamil Wilczek (junior, 400 m – 52,00 s), Ondřej Kramný (dorostenec, 1500 m – 4:21,11 min), Filip Jahn (junior, trojskok – 12,86 m)

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.