Jeden z nejzkušenějších hráčů Slezského FC Opava Milan Barteska z toho ale nějaké předčasné závěry nedělá. „Na nějaké hodnocení nebo závěry je ještě čas. Jsme v kondiční části přípravy a bylo vidět, že toho máme plné zuby,“ přiznal hned po utkání opavský tvůrce hry. „Na to se ale vymlouvat nechci. Baník dnes vyhrál zaslouženě. Ukázal, že má silné, vyzrálé prvoligové mužstvo, a tonámještě chybí,“ podotkl Barteska.

Oba týmy nenastoupily v kompletním složení. Chřipka na straně Opavských nepustila do hry Mezlíka, a také novou posilu ze Zlína Václava Zapletala. „Pokud chceme takovým soupeřům, jakým je Baník, konkurovat, musíme hrát v kompletním složení. Neúčast Mezlíka se Zapletalem byla hodně cítit. Nemá tak široký kádr, abychom mohli vystřídat pět, šest hráčů. Ono i během sezony to táhneme ve třinácti lidech,“ poznamenal dirigent Slezského FC. Kluby se nyní nacházejí v kondiční fázi zimní přípravy, kdy se na tréninku s míčem příliš nepotkají.

„Každé takové utkání je pro hráče zpestřením. Člověk se na něj svým způsobem těší. Dnes jsme sice prohráli, ale věřím, že se budeme zápas od zápasu zlepšovat,“ vzhlíží k dalším dnům Milan Barteska. Opavský trenér hráče během přípravy vůbec nešetří. Již nyní mají naběhanou pořádnou porci kilometrů. „Příprava je nutná. Je to snad moje patnáctá. Ony jsou hodně podobné. Člověk ji musí ale absolvovat zdravý, neboť jakýkoliv výpadek se hned projeví. Pokud ale dobře potrénuje, během sezony z toho těží,“ zdůraznil Barteska.

Zkušenému záložníkovi bude v červnu pětatřicet, jak sám přiznává, rána po takovém zápřahu občas bolí. „Samotná hra nebolí, ráno to ale občas bolí, holt v mém věku je to cítit,“ usmál se čtyřiatřicetiletý fotbalista. Během minulého týdne dělal trenér Neček se svými svěřenci zátěžové testy a právě ti zkušení, jako Barteska, Pejša nebo Kolínek měli nejlepší výsledky. „Už jsme něco zažili, víme, co potřebujeme, ale i ti mladí se to brzy naučí. Nechci nikomu radit, každý z nich má před sebou budoucnost, ale bude záležet jen na nich, jak s ní naloží,“ motivoval mladší spoluhráče Barteska