Sokolov s novým trenérem Oldřichem Abrhámem, který v týdnu nahradil Borise Kočího přijel do Slezska s jasně defenzivní taktikou. „Věděli jsme, že to bude proti obraně Sokolova těžké, a to se nakonec potvrdilo. Soupeř hrál dobře do obrany a my jsme se hlavně v jejich šestnáctce obtížně prosazovali,“ řekl na úvod domácí záložník Milan Barteska. Trenér Jiří Neček a právě i Milan Barteska v týdnu avizovali, že rozhodující budou standardní situace, což se nakonec potvrdilo.

„Od čtvrtku jsme útočné standardky pilovali, hlavně pak rohové kopy,“ poznamenal Barteska. Nakonec to byl zkušený záložník, který svým gólem z trestného kopu rozhodl o výsledku zápasu. „Ty první dvě mi gólman chytil, vyšlo to až na třetí pokus,“ usmíval se po zápase šťastný střelec. Hlavně jeho druhý střelecký pokus byl luxusní, míč letící do šibenice vytáhl gólman Kubásek zázračně na rohový kop. „Myslel jsem si, že to bude gól. Chytil to výborně,“ pochválil hostující jedničku Barteska.

Rozhodnutí zápasu přišlo v 70. minutě. Barteska se poslal Kubáskovi další navštívenku, míč před gólmanem skočil a skončil v síti. „Zaplať pánbůh, že to tam spadlo. Vyhráli jsme ale zaslouženě,“ podotkl zkušený fotbalista a dodal: „Sokolov jsme snad na jeden případ k ničemu nepustili, my jsme měli i více šancí, dvakrát nám míč skončil na břevně. I když padl pouze jeden gól, zápas měl pasáže, které se musely divákům líbit.“ Opava tak díky vítězství se stále drží na špici druholigového pelotonu. „Zatím je to dobré, nyní ale musíme přivést nějaké body z venku,“ zakončil rázně záložník domácího výběru Milan Barteska.