SLAVKOV B – KYJOVICE 3:2 (2:1)

Podle očitých svědků se bylo ve Slavkově na co dívat. Gólový účet pohledného utkání otevřel ve třinácté minutě Gavenda. Rubý kopal roh, na který si naběhl slavkovský útočník a mířil hlavou do protipohybu Linarta – 1:0. Neuběhlo však ani pět minut a začínalo se znova. Dobrý centr totiž přetavil v gól Vavrečka. Netrvalo dlouho a Kyjovice si vytvořily další tutovku. Imricha však v samostatném úniku vychytal Klement. „Bravurní zákrok. Musím jej doopravdy pochválit,“ vyzdvihl svého svěřence trenér Slavkova Martin Greipel. Ani domácí ale nezůstávali pozadu. Nevlud se dostal k ohrožení kyjovické svatyně, jenže její síť rozvlnil až pět minut před přestávkou Borunský. Ten se protáhl kolem jednoho protihráče, pak obešel i gólmana a míč posouval do prázdné.

Po změně se teprve děly věci. Kyjovice nejprve už podruhé v zápase vyrovnaly zásluhou střídajícího Pazdiory, ale vzápětí si Nevlud narazil s Gavendou a střelou pod brankářem opět rozesmutnil hostující mužstvo. Vítězství domácích mohl pojistit Krumer. Dvě gólovky však zahodil. Kyjovice ještě zahrozily při úniku Lukáše Richtra, který ovšem v rozhodující chvíli místo střely zbytečně přihrával.

„Jednalo se o výborný zápas. Hrálo se nahoru dolů. Zkrátka musel se líbit. Z Kyjovic jsem měl trošku obavy. S výkonem jsem spokojen. Zvlášť Borunský s Nevludem to dokázali rozběhat,“ přiblížil Greipel. „Bylo to podobné utkání jako minulý týden se Služovicemi. Šance byly na obou stranách. Bohužel vždycky když jsme vyrovnali, náš tým zase inkasoval. Podle mého pokud dáme dva góly venku, neměli bychom prohrát,“ přidal několik postřehů vedoucí kyjovického mužstva Radim Kudela.

Branky: 13. Gavenda, 41. Borunský, 55. Nevlud – 19. Vavrečka, 47. Pazdiora.

Sestava Slavkova: Klement – Gilík, Kapitán, Kvarčák (86. Cahel), Schneider – Pavelek, Borunský, Rubý, Bajgar – Gavenda (75. Muroň), Nevlud (69. Krumer).

Sestava Kyjovic: Linart – Krayzel (46. Pazdiora), D. Richter, Volný, O. Bláha – M. Bláha, Pohl, Vavrečka, Krzák (75. Martiník) – Imrich, L. Richter.

PETR DUŠEK