První poločas byl vyrovnaný, ve hře obou týmů nebyl vidět téměř žádný rozdíl. Domácí se snažili posílat míče za hájeckou obranu, ale ta pracovala pozorně, takže do žádné větší střelecké příležitosti rezervu Slezského FC nepustila.

Ve 14. minutě však udeřilo na druhé straně. Z dobrých pětatřiceti metrů napřáhl Janíček a parádní střelou překonal veterána Kosmála v opavské brance. Přesný centr pak našel hostujícího Komárka, ten ale střílel vedle. Opavští kontrovali hlavičkou k tyči, ale Ujfaluši míč chytil.

Druhý poločas zvýšili domácí tlak, ale výsledkem byla jen orazítkovaná konstrukce hostující branky. Jednou zazvonila tyčka po přímém kopu, pak zase břevno, do toho druhá tyčka. Do nějakých dalších vyložených šancí se však již Opava nedostala, a tak pozorná hostující defenziva slavila úspěch.

„Bylo to kvalitní přípravné utkání, bohužel pro nás nešťastné. Opět se projevila naše nízká produktivita. Doufám, že se potvrdí pravidlo o tom, že špatná generálka značí dobrou premiéru,“ sdělil krátce kouč opavské rezervy Jan Hruška a pokračoval:

„Nijak zvlášť přesvědčivý výkon jsme nepodali. V první půli jsme hráli špatně, druhý poločas to už bylo lepší, ale ta produktivita prostě není dobrá a hodně nás trápí. Když za zápas třikrát nastřelíme tyč nebo břevno, není to zrovna ideální. Dá nám spoustu práce vypracovat si šance a poté je i kvalitně zakončit. S tím holt budeme muset bojovat dál,“ řekl trenér Hruška.

Na druhé straně byl hostující gólman spokojen. „Hra byla v prvním poločase vyrovnaná a my jsme se díky Janíčkově dalekonosné střele dostali do vedení. Myslím si, že to brankář soupeře trochu podcenil. Na začátku to vypadalo, že rána skončí nad, jenže těsně před brankářem rychle padala dolů a nakonec z toho byl gól,“ okomentoval hájecký gólman Radim Ujfaluši jedinou branku utkání.

„Ve druhém poločase nás sice domácí trošku zatlačili, ale krom dvou tyček a jednoho břevna nevytěžili nic. Trošku mě zklamali, čekal jsem, že budou více běhaví, ale my jsme hráli soustředěně v defenzivě, takže jsme je nepustili prakticky k ničemu,“ dodal.

Slezský FC Opava B – Háj ve Slezsku 0:1 (0:1)
Branka: 14. Janíček

Opava B: Kosmál (46. Matůšu) – Pomp, Harazim, Žurek, Sabó – Galvas, Kužel, Binar, Schaffartzik – Tkadleček, Neubert
Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Maloch, Reichl, Matěj, Tchuř, Janíček – Halška, Nádvorník, Lesniak, Komárek – Trupl

Jan Šimek