Domácí začali zhurta. Hned v sedmé minutě našel Bartusek Aleše Hiltavského a ten křižnou střelou otevřel skóre. Hostující gólman Snášel si na míč sice sáhl, ale proti razantní střele byl bezmocný.

Za osm minut už domácí fotbalisté vedli o dvě branky. Z osmnácti metrů napřáhl záložník Horný, dělovkou trefil tyč, ale balon se nešťastně odrazil do Snášelových zad a za brankovou čáru.

Ještě třikrát byl během prvních dvaceti minut v hlavní roli hostující brankář. To když šli na něj domácí vždy zcela osamoceni, ale Snášel svůj tým v těchto případech vždy podržel. Ke slovu se ale dostali také vítkovští hráči. Po chybě domácích ve středu pole si v devatenácté minutě na přihrávku českou uličkou naběhl Janíček a v souboji v tváři v tvář prostřelil brankáře Badaje.

Druhou půli zahájili domácí opět ve velkém stylu. Pět minut prakticky nepustili soupeře z jeho poloviny hřiště. Navíc nastřelili ještě dvě tyče. Pak ale zvýšil aktivitu i Vítkov a pomalu přebíral otěže utkání. Zatlačil Bělou do defenzivy, ale nedařilo se mu zakončení. Domácí hráči se soustředili na pozornou obranu a hrozili jen po brejcích. Ale žádný nedotáhli do konce, vždy měli špatně seřízená mířidla.

„Spokojeni jsme víceméně jen s výsledkem. Zápas jsme mohli rozhodnout hned v prvním poločase, šancí na to bylo dost. Ale umíráme na mizernou koncovku. Místo toho hosté snížili a my jsme se do konce báli o výsledek,“ nebyl příliš spokojen se hrou svého mužstva domácí trenér Martin Kocián.

„Bohužel jsme byli hodně oslabení. Když chybí šest hráčů, na hře se to musí zákonitě podepsat. Ale budeme si na to muset zvyknout, v této situaci budeme v letošní sezóně často. Přesto jsme ve druhém poločase měli šance na vyrovnání,“ zhodnotil výkon vítkovských jejich kouč Josef Jakubec.

Bělá - Vítkov 2:1 (2:1)
Branky: 7. Hiltavský, 15. Horný – 19. Janíček
Bělá: Badaj – Vybrančík, Gvoždík, Boček, Wippler – Hiltavský A., Horný, Papšík (46. Vyhlas), Plaček (69. Svačina) – Bartusek, Hiltavský M
Vítkov: Snášel – Lamatschek (34. Drymaj), Hanus, Špok, Kudela – Kouřil, Janíček, Schober, Ječmenek (85. Ambrož) – Kuča, Hoferek

(rob, dus, hab)