Domácí celek srazily do kolen individuální chyby jednotlivců. Tu první vyrobil ve 40. minutě Žídek a Svoboda poslal Břeclav do vedení. „Zbytečná individuální chyba. Do tohoto okamžiku si Břeclav nevytvořila žádnou větší šanci,“ kroutil hlavou domácí kouč Martin Rozhon. Jeho svěřenci ale také příliš hostujícího gólmana neohrožovali a do jasné gólovky se nedostali.

Druhá půle byla ze strany Dolního Benešova o něco lepší, avšak ze vstřeleného gólu se radovali opět hosté. V 72. minutě pohráli domácí zadáci osobní souboj, první střelu ještě Kramář vyrazil, ale na dorážku Demjanoviče byl krátký – 0:2. Benešovským nešla upřít snaha, také se dostávali před hostujícího gólmana. Jenomže Broulík svůj samostatný průnik v gól nepřetavil. Zcela volný Lhoťan pálil z jedenácti metrů nad a ani hlavička Sprucha v síti neskončila.

„Náš výkon byl lepší než ten v Bystrci. Bohužel doplácíme na individuální chyby, které soupeř dokáže potrestat. Naopak my se bojíme hrát,“ přiznal domácí lodivod Martin Rozhon. Nyní čekají Benešovské Mutěnice, rovněž soupeř z čela tabulky. „Břeclav nás vyloženě nepřehrála. Musíme se zvednout, další pokus na to máme v sobotu,“ zakončil kouč.

Dolní Benešov vers. Břeclav 0:2 (0:1)

Branky: 40. Svoboda, 72. Demjanovič. Dolní Benešov: Kramář – Jurč, Hrubý, Žídek, Štefek – Spruch (70. Lhoťan), Juchelka, Šrámek, Schaffartzik – Broulík, Müller (75. Nováček).