Na turnaj se sjela konkurence jednadvaceti týmů z Česka i Slovenska a na aktéry čekal dvoudenní náročný program.

Mužstva byla rozdělena do tří skupin a hněvošičtí mladíci postupně odehráli tato utkání:

Tatran Starý Lískovec A – Sokol Hněvošice 10:1 (branka Hněvošic: Čirž Robin)
Lanškroun – Sokol Hněvošice 4:2 (Stříbný Martin, Čirž Štěpán)
Sokol Bystré – Sokol Hněvošice 4:2 (Čirž Robin, Čirž Štěpán)
Sokol Hněvošice – Svratka Brno B 0:2
1.SK Prostějov – Sokol Hněvošice 14:0
Mohelnice – Sokol Hněvošice 7:0

Ve skupině skončili na posledním sedmém místě a druhý den je čekaly další čtyři utkání ve skupině o 17. – 21. místo. V prvním nedělním utkání Hněvošičtí podlehli holkám ze Slovácka 0:13, a to byla jejich poslední prohra na turnaji.

Ve zbývajících třech zápasech už bodovali, když nejprve s Vagónkou Studénka uhráli bezgólovou remízu, poté porazily domácí TJ Sokol Městečko Trnávka B 5:1 (Stříbný Martin 3, Čirž Štěpán, Stareček Tomáš) a turnaj ukončili bezgólovou remízou se Sokolem Troubelice. Pět bodů stačilo na konečné 19. místo z 21 účastníků.

Hněvošický kouč Tomáš Stříbný byl s turnajem nadmíru spokojen, vždyť jeho svěřenci byli jasně nejmladším týmem ze všech účastníků. „Jeli jsme na tuto akci s cílem neudělat ostudu, což si myslím, že se podařilo. Jsme rádi, že jsme se za podpory obce Hněvošice a TJ Sokol mohli této skvělé akce zúčastnit.

Klukům děkuji za jejich výkony a reprezentaci, velký dík patří také všem zúčastněným rodičům,“ řekl trenér Tomáš Stříbný. Nechybělo vyhlašování jednotlivců. Nejlepším hráčem na Miltra Cupu zvolili organizátoři Jiřího Mickera z brněnské Svratky, brankářem Marka Machalického z A družstva Sigmy, nejlepším střelcem se stal Tom Ulbrich (Sparta Brno).

Nezapomnělo se ani na děvčata ze Slovácka. Celý kolektiv obdržel cenu fair play, nejlepší hráčkou byla Aneta Tomšejová a nejsympatičtější Beata Slavíčková. Nejmladšími hráči, kteří se v Trnávce představili, byli Štěpán Stříbný z Hněvošic a domácí David Jedlička.

Na fotografii
spodní řada: Buchta David, Černík Šimon, Heim Vít, Stříbný Štěpán a Kříž Radim
horní řada: Černík Matyáš, Čirž Štěpán, Stříbný Martin, Stareček Tomáš, Čirž Robin, Vavřinčík Adam, Bitomský Ondřej a Kříž Jakub