Poslední souboj v Opavě byl hodně vypjatý hlavně v hledišti. Kotel opavských fandů nemá fulneckého majitele Romana Mročka zrovna v lásce, což dal najevo ve druhém poločase choreografii a nepříliš vybíravým skandováním na jeho adresu. Roman Mroček byl podle svých slov dokonce napaden ve V. I. P salonku. Stejně měli dopadnout i další příznivci Fulneku u hlavní tribuny.

„Když náš klub přirovnali k Blšanům, Drnovicím a Jakubčovicím s dovětkem, že teď je řada na mně, ještě jsem se tomu pousmál a dokonce ocenil jejich smysl pro humor. Když mě ale v závěru před celým stadionem opakovaně nazvali dámským přirozením, to už z jejich strany považuji za absolutní ubohost. Vždycky jsem všude slyšel o skvělém opavském publiku, ale po sobotním zážitku jsou to pro mě obyčejní chudáci,“ reagoval Roman Mroček po derby na internetových stránkách klubu. „Nechápu to. Pokud to domácí svaz nebude řešit, sami pošleme stížnost na UEFA,“ pohrozil tehdy Mroček.

Vzhledem k tomu, že oběma klubům půjde v sobotu o hodně, dá se očekávat plný dům, početně zaplněný sektor hostí a hlavně si taky přát výborný fotbal bez incidentů v hledišti.