Domácí na Slavii hned v úvodu doslova vletěli a prvních deset minut byli jasně lepším týmem. Měli hned několik příležitostí k otevření skóre, ale ve většině z nich mířili mimo.

Pak se Opavským podařilo z tlaku vymanit a vyrovnat hru. První šanci hostů měl stoper Stoniš. Naběhl si na centrovaný balon, položil se do vzduchu a takovými polonůžkami vystřelil vedle. Následovaly opět dvě obrovské příležitosti Radvanic.

V první z nich podržel hosty gólman Fišer, když lapil povedený střelecký pokus. Ve druhé pak domácí útočník ze tří metrů překopl branku. Deset minut před přestávkou vletěl do pokutového území domácích slávista Kokošek a byl sražen k zemi. Sudí okamžitě pískl do píšťalky a ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Babic, ale s jeho střelou mířící doprostřed, neměl domácí brankář problém.

Radvaničtí fotbalisté se snažili o přechod do útoku nakopávanými dlouhými balony, ale ty opavská obrana v pohodě sbírala. Druhý poločas začala Slavie totálně špatně. Znova se dostala pod tlak. Po sérii asi třech rohových kopů se míč odrazil na hranici pokutového území. Následoval centr, který Opavanům propadl a domácí útočník Obádal jej napálil z pěti metrů přímo pod břevno.

Branka domácí viditelně povzbudila. Zlobili hlavně úniky po levé straně hřiště. Opavské mužstvo se nacházelo v totálním zmatku a kupilo jednu chybu za druhou. Naštěstí Radvanicím se to nepodařilo využít. Hosty spasila jednaosmdesátá minuta. Moc přihrál do běhu Chmelovi. Ten vystřelil velice slabě, ale míč z nepochopitelných důvodů vypadl brankáři Rozhonovi z rukou a dobíhající Mařádek vyrovnal na konečných 1:1.

„Spokojeni nejsme. Hráli jsme špatně, pořádně jsme si nepřihráli, dělali jsme chyby, chvílemi jsme vůbec nevěděli co hrát. Naše hra byla strašně zmatená. Takové soupeře, jako jsou Radvanice, musíme porážet,“ zlobil se po utkání brankář Slávie Dalibor Fišer.

Radvanice - Slavia Opava 1:1 (0:0)
Branky: Obádal - Mařádek
Sestava Opavy: Fišer – Otýpka, Haas, Stoniš, Jedlička – Philipp (55. Chmel), Babic, Stáreček, Fajkus (75. Moc) – Mařádek, Kokošek

(hab)

Tabulka I.A třídy po 13. kole.