Velmi dobrý zápas odehrál na levé straně zálohy Petr Zapalač a v závěru mohl dokonce zařídit výhru Opavy.

„První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém jsme domácí zatlačili do defenzivy. Měli jsme delší dobu míč na kopačce, byli jsme jistější v kombinaci a vytvořili si celkem dost šancí, které jsme bohužel nevyužili. Celý tým je s bodem spokojený," řekl na úvod Petr Zapalač.

Opavští přitom nezačali vůbec dobře a už po sedmi minutách prohrávali po hlavičce Plška. „Nechtěli jsme brzy inkasovat, ale bohužel se tak stalo. Trochu jsme znejistěli. Nevěděli jsme, co čekat. Důležité bylo, abychom nedostali druhý gól," pokračoval. Slezskému FC pomohla také poločasová diskuze v kabině.

„Řekli jsme si, že se nic nestalo a jedeme dál. Chtěli jsme hrát stylem, který jsme se naučili za dobu, co jsme spolu. Ve druhé půli jsme to potvrdili. Všichni hráči, kteří do utkání zasáhli, odvedli stoprocentní výkon," tvrdila letní posila Opavy z Belchatówa.

V 77. minutě ve vápně Škerle sundal Smolu, Schaffartzik proměnil penaltu a srovnal. Ve zbytku utkání se Opavští hnali za druhou trefou a Hanáci měli velké problémy.

„Měli jsme tlak. Věděli jsme, že Olomouc nestíhá fyzicky. Domácí úplně odpadli. Je obrovská škoda, že jsme nedali další gól. Ale i bod je pro nás povzbuzení do dalších zápasů," přiznal devětadvacetiletý fotbalista.

Ten mohl krátce po vyrovnání rozhodnout, ale obránce Sladký mu v rozhodující chvíli skluzem ustřelil míč.

„Domácí kopali roh a my jsme z něj šli ve třech hráčích do protiútoku. Na půlce jsem dostal od Janetzkého krásný balon a posunul se dopředu. Chtěl jsem střílet kolem gólmana, jenže jsem si míč přiťukl asi o půl metru víc a obránce jej skluzem vypíchnul. Ten moment jsem si pak ještě častokrát představoval v hlavě a přemýšlel, jak to vyřešit jinak. Byla to půlsekunda, která rozhodla," popisoval Zapalač.

Opava byla na Hané doma, její příznivci vytvořili svým miláčkům výbornou atmosféru. „Fanoušci byli skvělí. Všichni hráči v kabině si je chválili. Každý to má jinak, ale já si fandění užívám. Dodává mi to sebedůvěru. Příznivci byli naším hnacím motorem. Těším se na další zápasy a hlavně první domácí utkání s Frýdkem-Místkem," pousmál se zkušený borec.

Slezský FC má před sebou anglický týden. Ve středu hraje druhé kolo MOL Cupu v Šumperku, v sobotu se doma střetne s Valcíři.

„V poháru chceme postoupit dál. Nenecháme to jen tak. Hodně jsme trénovali, kondičku máme. Na únavu se nemůžeme vymlouvat. Chceme postoupit a v sobotu potvrdit bod z Olomouce výhrou nad Frýdkem-Místkem. Když se nám to povede, bude to fajn," uzavřel Petr Zapalač.

Jan Šimek