Bohuslavický tým chtěl v Petřkovicích vycházet ze zabezpečené obrany a trpělivě čekat na svou šanci, alespoň to byla předzápasová slova trenéra Martina Rozhona. Domácí celek s několika zkušenými hráči v sestavě, v čele s Alešem Broulíkem, který okusil i první ligu v dresu Opavy, byl lepším týmem a dostal se zásluhou Tomka také do vedení.

Když ve druhém dějství přidal Broulík druhý gól, zdálo se, že je rozhodnuto, jenomže nebylo. „Soupeř byl lepší, dal dva góly, a kdyby proměnil své šance, mohl nás porazit,“ řekl trenér Bohuslavic Martin Rozhon.

„Možná si mysleli, že vítězství mají v kapse, polevili trochu v koncentraci a my jsme to dokázali potrestat,“ pokračoval kouč. Během několika krátkých okamžiků se dvakrát trefil kanonýr Tomáš Kretek a rázem bylo srovnáno.

„Jenomže nerozhodný výsledek jsme neudrželi a závěr nezvládli po taktické stránce,“ povzdech si Rozhon. V poslední minutě totiž dostali hosté tvrdý úder. Po dlouhém výkopu gólmana šel s jedním z bohuslavických obránců do hlavičkového souboje Broulík, odražený míč se dostal k exhlučínskému Levčíkovi a ten nedal Jurasovi šanci – 3:2.

„I když byli domácí lepší, k remíze nám chyběl kousek. Minule jsme v závěru ztratili vítězství, teď remízu. Nedá se nic dělat, musíme zvednout hlavu a připravit se na další utkání,“ burcuje se svůj tým trenér Rozhon.

Petřkovice – Bohuslavice 3:2 (1:0)
Branky: Tomek, Broulík, Levčík – Kretek 2
Sestava Bohuslavic: Juras – Dihel, Harazim, Liška, Potůček – T. Štefek, Polomský, Bunček (73. J. Štefek), Grygar (89. Janoš) – Kretek, Schüler