Havířovský prezident Pristáš v pátek odvolal trenéra Martina Rozhona a sám se v Bohuslavicích posadil na lavičku. Domácí začali velmi dobře. Do vedení je poslal Kretek, a když se ukázkově trefil Dihel, zdálo se, že domácí mají nakročeno ke třem bodům. „Když dával Dihel na 2:0, byl jsem si jist, že nám to vyjde. Jenomže jsem se mýlil, což ukázal zbývající průběh první půle,“ poznamenal domácí kouč Roman Divina.

Havířov se totiž dokázal vrátit do hry. Nejdříve potrestal zaváhání gólmana Juchelky Punčochář a o pár minut později vyrovnal Kozel. „Až příliš trestuhodně jsme ztratili dvougólový náskok,“ zlobil se domácí trenér.

Po přestávce mohli hosté výsledkový obrat stoprocentně dokonat. Naštěstí pro domácí svou jasnou gólovku neproměnili. „Havířov neprodukuje špatný fotbal. Oba jeho útočníci jsou hodně nebezpeční.Nám dali po brance,“ poznamenal Divina. Akcie Havířovských na bodový zisk zmrazil nestárnoucí Petr Samec, který poslal domácí znovu do vedení.

Bohuslavičtí ožili a brzy přidali další branky. Nejdříve proměnil za faul na Kretka penaltu kapitán Buhla a poslední slovo si vzal Tomáš Kretek, jenž svým druhým gólem stanovil konečný výsledek 5:2.

Závěr zápasu domácí dohrávali bez vyloučeného Fejerčáka, jenž musel po druhé žluté předčasně pod sprchy. „Kluci zaslouží pochvalu za velmi bojovný výkon. Tímto výsledkem jsme udělali velmi podstatný krok k postupu. Nyní jedeme k těžkému utkání do Pusté Polomi, kde chceme náš postup do divize definitivně potvrdit,“ zdůraznil Divina. Bohuslavice: Juchelka – Fejerčák, Odstrčilík, Polomský, Buchta – T. Štefek (84. Liška), Bunček (70. J. Štefek), Samec, Dihel – Buhla, Kretek.