Před letní dovolenou měly Bolatice první přípravný blok. V něm sehrály i tři přípravné zápasy. Prohrály s Hájem 0:3, porazily Bohuslavice 6:1 a remizovaly s Kozmicemi 5:5. „S Hájem jsme sice prohráli, ale šlo z naší strany o povedené utkání, ve kterém jsme si proti velmi kvalitnímu soupeři dokázali vytvořit i několik šancí,“ řekl jeden z trenérů Bolatic Vít Baránek. „S Kozmicemi to byl už takový hurá fotbal,“ dodal.

Po dovolené odstartovali Bolatičtí hlavní přípravný blok. Zápasové vytížení budou mít hlavně v Prajzském poháru. První zápas už mají za sebou. Remizovali v něm se Strahovicemi 2:2, když se o branky postarali Monsberger a Chromečka. „Na penalty jsme vyhráli 4:3,“ doplnil Vít Baránek.

Nyní čeká Bolatické hektický program. V sobotu v přípravném duelu hostí od sedmnácti hodin Háj ve Slezsku, v úterý bude následovat zápas Prajzského poháru s Oldřišovem, v pátek s Kobeřicemi a v nedělí na sportovní slavnosti ve Strahovicích s Velkými Hošticemi. „Bude to náročné, ale musíme to zvládnout,“ pousmál se Vít Baránek.

Co se týká změn v kádru, tak v Bolaticích se žádné velké zemětřesení nechystá. „Kádr zůstává pohromadě, nikdo neodešel. Jediným příchodem může být pouze brankář Michal Tomíček, který se do Bolatic přestěhoval ze Štěpánkovic,“ prozradil bývalý ligový gólman.

Fotbal se po koronavirové pauze opět naplno rozjíždí. „Jsme rádi, že se konečně může opět hrát. Ale bude ještě chvíli trvat, než se dostanou kluci do herní pohody. Je stále vidět, že herní praxe na velkém hřišti klukům chybí,“ zakončil Vít Baránek.