Domácí trenérské duo Štěpán – Poláček lepilo s problémy základní jedenáctku. „Máme docela velkou marodku. Navíc Reichel šel do utkání s poraněnou patou,“ řekl domácí lodivod Karel Štěpán.

Slavkovu vyšel vstup do zápasu. Nejdříve využil zaváhání Reichla Bahr a o pár chvilek zvyšoval hlavou na 0:2 Kovalčík. Hradec se ale brzy dostal do hry díky penaltě, kterou Havelka proměnil. „Nechci sahat sudímu do svědomí, ale byla to přísná penalta,“ zlobil se slavkovský zadák René Klement.

I vyrovnání padlo po střele z pokutového kopu, kdy hosté poslali v šestnáctce k zemi Gargoše, kterého vyslal do brejku Schreier, a Petr Martinák překonal Adama Klementa podruhé. Ve 33. minutě navíc po druhé žluté putoval předčasně do šaten hostují záložník Hruška.

Slavkov se po přestávce i v deseti dočkal opět vedení. Král přihrál Obludníkovi a Souček lovil míč ze své sítě potřetí. Ovšem ani touto brankou gólová přestřelka nekončila. Z hranice šestnáctky se do míče opřel Kuděla – 3:3.

„Poté sudí ukázal ještě červenou Cahelovi a my jsme dohrávali v devíti. Kluci bojovali, bohužel na bod nedosáhli,“ hlesl smutně starší z bratrů Klementů. V 90. minutě totiž přišla ukázková rána Jakuba Ellera, který stanovil na konečných 4:3.

„Zápasu by spíše slušela remíza,“ přiznal domácí kouč Karel Štěpán a byl konkrétnější: „Slavkov nehrál špatně, přehrával nás v rychlosti a osobních soubojích. My jsme nebyli schopni navázat na výkon z minulého týdne.“

Slavkovští odjížděli domů pořádně zklamáni. „Bod jsme mohli získat. Dali jsme venku tři góly, a přesto nebodujeme. To by se stávat nemělo,“ mávl rukou René Klement.

Hradec nad Moravicí – Slavkov 4:3 (2:2)
Branky: Havelka (penalta), P. Martinák (penalta), Kuděla, J. Eller – Bahr, Kovalčík, Obludník
Sestava Hradce nad Moravicí: Souček – Besta, Reichel, Lebica, Kuděla – Havelka (75. J. Eller), Schreier, P. Martinák, J. Černý, J. Pospěch – Gargoš
Sestava Slavkova: A. Klement – R. Klement (46. Kubín), Cahel, Kovalčík, Obludník – Bahr, Král, Hruška, Dušek – Rohovský, Malček