O výsledku rozhodl první poločas. Nejistá domácí obrana poprvé zachybovala ve 13. minutě a soupeř okamžitě nemilosrdně trestal. Střelcem úvodní branky se stal Jelenek. Budišov sice o deset minut později srovnal krok poté, co Kirchner potáhl míč, předložil jej Modelskému, který se v zakončení nezmýlil.

Od tohoto gólů neuplynula snad ani minuta a Kylešovičtí opět tahali za kratší konec. Čavera si v souboji s budišovskými zadáky dvakrát efektně, ale hlavně efektivně, zasekl míč a následně krásně vypálil k tyči – 1:2.

Po půlhodině hry dotvořil pro Budišov zkázonosné dílo zase Ječmenek, když jeho poměrně snadná rána z 19 metrů brankáři Řezníčkovi trestuhodně propadla, a hosté tím pádem navýšili náskok o další gól. Ani ne dvě minuty po přestávce se děly věci. Grobar stáhl ve vápně Kylešovic pronikajícího Kirchnera, načež hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop.

K exekuci penalty se postavil Hasala a nadvakrát gólmana hostí pokořil. I když se domácí celý druhý poločas snažili přidat další branky, alespoň na srovnání to nestačilo, a do Opavy tak odjížděly šťastnější Kylešovice.

„Herně se jednalo o remízové klání. Hraje se však na góly, nikoliv na šance. Doma se zkrátka nesmí ztrácet body a už vůbec ne prohrávat. V příštím kole nás čeká složitý zápas ve Služovicích, kde bychom měli tuto porážku odčinit,“ odhalil vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

„Jeli jsme na horkou půdu, na které utkání nikdy nebývají snadná. Budišov produkuje rychlý, tvrdý fotbal. Získali jsme tři body, ale naše hra nebyla optimální. Během týdne musíme tento zápas ještě rozebrat,“ poznamenal trenér hostujícího týmu Jaroslav Narovec.

Budišov nad Budišovkou - Kylešovice 2:3 (1:3)
Branky: 24. Modelský, 47. z pen. Hasala – 13. a 30. Jelenek, 25. Čavera
Sestava Budišova: Řezníček – Vícha (85 Schlauch), Hasala, Botek, Dostál – Tobolík, Vondrouš, Oleják, Fluss (46. Dvořák) – Kirchner (77. Stránský), Modelský
Sestava Kylešovic: Grobar – Škobrtal, Führich, Utěšený, Žídek – P. Anděl (70. Škrobánek), M. Anděl, Čavera, Hypš – Jelenek, D. Kuzník (80. Rabinský)

(rob, dus)