Skvělý základ pro pozdější vítězství položil Botek, když poslal do sítě centr z rohového kopu. Ještě do přestávky zvýšil na rozdíl dvou branek Modelský. Kirchner se uvolnil na levé straně, nahrál pod sebe a pro již zmíněného hráče nebyl problém skórovat.

Na začátku druhé půle mohli hosté snížit, ovšem střela Javorského lízla jenom tyč. V 56. minutě došla řada na další branku Budišova. Fluss připravil pozici Dvořákovi, který se nemýlil.

Za stavu 3:0 si domácí vytvářeli i jiné brankové příležitosti, avšak bezúspěšně. „K vidění bylo několik přečíslení čtyři na tři nebo tři na dva, jenže nám vázla finální přihrávka,“ uvedl vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Hosté se sice také trefili zásluhou Bindera, ale poslední slovo patřilo domácím. Trestný kop Kirchnera v úvodu nastavení mířil do břevna, od něhož se odrazil přímo k dobíhajícímu Flussovi, který z první střílel na 4:1. Tímto výsledkem i zápas skončil.

„Myslím si, že jsme byli lepší. V závěru soupeř trochu odešel po fyzické stránce. Mohli jsme podle mého vyhrát klidně třeba 6:2, ale hraje se na góly, nikoliv na šance,“ poznamenal Kostecki.

Trenér hostí Martin Greipel už tolik šťastný být nemohl: „Vyhořeli jsme. Domácí byli rychlejší. Výkon nebyl optimální. Měli jsme dostatek příležitostí, ovšem pokud je neproměníte, nemůžete vyhrát.“

Budišov nad Budišovkou - Slavkov B 4:1 (2:0)
Branky: 17. Botek, 43. Modelský, 56. Dvořák, 90. Fluss – 80. Binder
Sestava Budišova: Molek – Vícha, Schlauch, Dostál, Hasala – Tobolík, Vondrouš, Botek (55. Dvořák) – Fluss, Kirchner, Modelský
Sestava Slavkova B: Klement – Kapitán, Tichý, Mrůzek, Marek (78. Vícha) – Javorský, Schneider, Binder, Cahel (70. Gavenda) – Bajgar (52. Krumer), Pavelek
Tabulka Okresního přeboru po 3. kole.
(dus, rob)