Vzhledem k šíření koronaviru a vládním restrikcím museli organizátoři původní termín o měsíc odložit a velký otazník se v posledních dnech vznášel i nad nadcházejícím víkendem.

Po rozhodnutí Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje, která na Opavsku opět povolila hromadné akce do 1000 osob, však konání turnaje nic nebrání. Uskuteční se dle původního plánu s podmínkou, že všichni návštěvníci musí mít ústa a nos zakrytá rouškou.

Zdroj: Externista

„Do poslední chvíle jsme čekali na verdikt a jsme opravdu moc rádi, že se Ceca Cup uskuteční ve víceméně plném rozsahu. Dodržování nařízení budeme samozřejmě kontrolovat a pevně věříme, že celá akce proběhne bezproblémově,“ řekl jeden z hlavních organizátorů Ivo Kratochvil.

Marek Stromský se chystá do Pardubic
Jsem pobitý jak ruský voják, řekl Stromský. V pátek jede v Pardubicích rovinu

Populární akce má i tentokrát charitativní podtext. Letos se pořadatelé po konzultaci s Daliborem Hudcem, primářem dětského oddělení Slezské nemocnice, rozhodli podat pomocnou ruku Kristýnce Mackurové, která od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou se spastickou kvadruparézou.

Internetová aukce sportovních dresů vynesla téměř 160 tisíc

V neděli skončila internetová aukce podepsaných dresů, do níž věnovali své úbory např. hokejista Jaromír Jágr (Kladno), fotbalisté Tomáš Rosický, Bořek Dočkal (Sparta), Marek Hamšík (slovenská reprezentace), Milan Baroš (Ostrava), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Juraj Kucka (Parma), Vladimír Coufal (Slavia), Jan Žídek (Opava) a mnozí další.

Výtěžek se zastavil těsně pod hranicí 160 tisíc korun. „Loňský ročník nám postavil laťku proklatě vysoko, ale věříme, že ji společně posuneme ještě výš a že opět pomůžeme rodině v nelehké životní situaci,“ připomněl další z organizátorů Jakub Vaněk výtěžek z roku 2019, jenž se vyšplhal na 226 362 korun.

Aby dvanáctiletá Kristýnka nemusela v dohledné době absolvovat ortopedickou operaci, potřebuje kromě pravidelného cvičení používat i speciální ortézu, která jí umožní lepší fixaci kolen a tím stabilizaci a zkvalitnění chůze ve vzpřímenější poloze. Rakouská firma Pohlig ji prodává přibližně za 4 500 eur (cca 120 tisíc korun).

Organizátoři věří, že nemocné holčičce přispějí i na nákladné rehabilitace a pobyty v lázních. „Doufáme, že Kristýnce a její rodině alespoň částečně pomůžeme a že si hráči i diváci odnesou nezapomenutelný zážitek. Turnaj nám roste před očima a jsme moc rádi, že z něj rok co rok odcházejí lidé s úsměvem na rtech,“ doplnil nejlepší střelec české nejvyšší soutěže a ambasador Ceca Cupu Kozák, jehož se opavští fanoušci tentokrát nedočkají.

Jaroslav Rovňan, ředitel SFC Opava
Rovňan: Nechápu reakce některých lidí, vždyť jde o zdraví, s ním se nehazarduje

„Vzhledem k zahájení letní přípravy se Spartou a aktuální situaci mě zaměstnavatel neuvolní, což plně respektuji. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se na turnaji jakkoli podíleli a stále podílejí. Velký dík patří pochopitelně i všem dražitelům, sponzorům a partnerům. Jsem přesvědčen, že se uvidíme za rok,“ zakončil Kozák.

Šestý ročník Ceca Cupu odstartuje v sobotu v 9.00 a návštěvníkům bude tradičně k dispozici i několik atrakcí jako např. vodní fotbálek, skákací hrad nebo malování na obličej.