„Společnými silami se nám podařilo nashromáždit nádhernou částku, což nás velmi těší a zároveň motivuje. Loňskou laťku jsme totiž opět o něco posunuli a věříme, že v podobném duchu budeme pokračovat i v dalších letech,“ řekl spoluorganizátor Ceca Cupu Jakub Vaněk.

Celková suma se skládala z několika zdrojů. „Prostřednictvím internetové aukce sportovních dresů se nejprve podařilo vybrat 185 tisíc korun, sponzoři, partneři a drobní dárci přidali 72 tisíc, přímo na Minervě vynesla další dražba 63 tisíc a dobrovolné vstupné 10 tisíc,“ vysvětlil další z organizátorů Ivo Kratochvil.

Josef Hnaníček v dresu Opavy
Hnaníček před podpisem nové smlouvy

„Všem účastníkům aukcí, sponzorům, dárcům i návštěvníkům moc děkujeme,“ doplnil s odkazem, že největšími donátory byli senátor pro Opavsko Herbert Pavera a Marek Veselý, zastupitel statutárního města Opavy, kteří vydražili dresy za téměř 60 tisíc korun.

Do areálu opavské Slavie si navzdory hygienickým opatřením našli cestu sportovní příznivci všeho věku a za slunečného počasí využili v hojném počtu i několik zábavných atrakcí: populární byl zejména vodní fotbálek a soutěže s Colliery Crossfit Opava.

Samotný Ceca Cup opanoval tým Blaugranas, který ve finále porazil 5:3 nováčka turnaje KRW Gunners. Obhájci titulu Beerboys si v repríze loňského utkání o zlato s Devils vystříleli bronz.

Vítězům i poraženým pogratuloval kromě zmíněných osobností i opavský primátor Tomáš Navrátil. „Rozsah akce a celkový výtěžek byl neuvěřitelný. Děkuji organizátorům za pozvání a moc rád se zúčastním i příště. Doufám, že vybrané finance Elišce a Ondrovi pomohou,“ prohlásil Navrátil.

Dojatí rodiče obou dětí následně obdrželi šek, čímž byl Ceca Cup za bouřlivého potlesku všech přítomných ukončen. „Do dalších ročníků máme spoustu plánů a věříme, že se nám je podaří zrealizovat,“ dodal ambasador turnaje Libor Kozák.