„Navzdory složité ekonomické situaci v zemi se nám opět podařilo pomoci nádhernou částkou, což nás velmi těší a zároveň motivuje. Věříme, že v podobném duchu budeme pokračovat i v dalších letech,“ řekl spoluorganizátor Ceca Cupu Jakub Vaněk.

Celková suma se skládala z několika zdrojů. „Prostřednictvím internetové aukce sportovních dresů se nejprve podařilo vybrat 110 tisíc korun, sponzoři, partneři a drobní dárci přidali 100 tisíc, přímo na Minervě vynesla další dražba 60 tisíc a dobrovolné vstupné rekordních 20 tisíc,“ vysvětlil další z organizátorů Ivo Kratochvil.

Opava začala přípravu na novou sezonu. Foto: Filip Labuda
Podívejte se: Opava začala přípravu! Změny v kádru i realizáku

„Všem dražitelům, sponzorům, dárcům i návštěvníkům moc děkujeme,“ dodal s odkazem, že největšími donátory byli senátor pro Opavsko Herbert Pavera a Marek Veselý, zastupitel statutárního města Opavy, kteří vydražili dresy za více než 45 tisíc korun.

Do areálu opavské Slavie si našli cestu sportovní příznivci všeho věku a za slunečného počasí využili v hojném počtu i několik zábavných atrakcí: populární byl zejména vodní fotbálek, skákací hrad a malování na obličej pro děti.

Samotný Ceca Cup opanovalo mužstvo KRW Gunners, jež v dramatickém finále porazilo 3:2 Bábu pod kořenem. Z bronzu se tentokrát radovali několikanásobní šampioni z BU1 Teamu, které táhl šestnáctigólový nejlepší střelec turnaje Michal Krčmařík. Nejlepším hráčem byl zvolen Michal Pavelek z KRW Gunners a nejlepšího brankáře Bohumíra Lorenze měla mezi tyčemi Bába pod kořenem.

Vítězům i poraženým pogratuloval kromě zmíněných osobností i opavský primátor Tomáš Navrátil a legendární fotbalista Zdeněk Pospěch. „Rozsah akce a celkový výtěžek byl neuvěřitelný. Děkuji organizátorům za pozvání a moc rád se zúčastním i příště. Doufám, že vybrané finance Terezce pomohou,“ prohlásil Navrátil.

Dojatí rodiče Terezky následně obdrželi šek, čímž byl Ceca Cup za bouřlivého potlesku všech přítomných ukončen. „Do dalších ročníků máme spoustu plánů a věříme, že se nám je podaří zrealizovat,“ dodal ambasador turnaje Libor Kozák.